13:06 16.08.2024

Ратифікувавши Римський статут, Україна зможе безпосередньо вимагати від держав-учасниць Статуту арешту Путіна в разі появи його на їхніх територіях - Мережко

2 хв читати
Ратифікувавши Римський статут, Україна зможе безпосередньо вимагати від держав-учасниць Статуту арешту Путіна в разі появи його на їхніх територіях - Мережко

Ратифікувавши Римський статут, Україна в разі появи Володимира Путіна на території держав, які імплементували статут, зможе безпосередньо вимагати від них його арешту згідно з виписаним Міжнародним кримінальним судом ордером, заявив голова комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики і міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко (фракція "Слуга народу").

"Ратифікація Римського статуту зробить Україну повноправним членом родини Міжнародного кримінального суду, до якої зараз належать 124 держави. Будучи повноправною учасницею Міжнародного кримінального суду, Україна зможе брати участь у роботі його органів і матиме більший вплив. Наприклад, у разі, якщо Путін зʼявиться на території держави-учасниці Римського статуту, Україна зможе безпосередньо звертатися до цієї держави й вимагати заарештувати Путіна та інших російських воєнних злочинців згідно з ордером на арешт, який видав Міжнародний кримінальний суд", - сказав Мережко в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" у п'ятницю.

За словами голови комітету, ратифікація також прискорить процес розслідування Міжнародним кримінальним судом злочинів проти людяності, які були скоєні під час Революції гідності проти її учасників, а також російських воєнних злочинів.

"Щодо якихось ризиків для України, то їх немає, оскільки Україна вже погодилася на юрисдикцію цього суду. Взагалі Міжнародний кримінальний суд, його юрисдикція, має, так би мовити, допоміжний характер щодо національних правоохоронних органів. Тобто, в принципі, Міжнародний кримінальний суд розглядає справу тоді, коли, наприклад, національна судова система не в змозі або не хоче розглядати цю справу. Оскільки українська правоохоронна система, зокрема і судова система, функціонує ефективно, якихось ризиків у цьому плані немає", - зазначив Мережко.

Він також наголосив, що "є ще один додатковий запобіжник у вигляді заяви України щодо статті 124 Римського статуту, яка передбачає, що суд не матиме юрисдикції над громадянами України щодо воєнних злочинів протягом семи років після ратифікації".

Мережко наголосив, "що Путін і його поплічники бояться ратифікації Україною Римського статуту, бо це прискорює перспективу їхнього притягнення до відповідальності за скоєні проти України злочини".

Як повідомлялося, президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради в четвер законопроєкт №0285 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного кримінального суду та поправок до нього.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

8 грудня: Яке сьогодні свято, все про цей день

У Чорному морі один ворожий корабелі-ракетоносій - ВМС ЗСУ

Зустріч Зеленського, Трампа та Макрона готувалася заздалегідь - Єрмак

ДОТ закупив майже 163 тис. бронежилетів за рік, цього було б достатньо, щоб повністю забезпечити армії кількох країн НАТО разом узятих - Жумаділов

Найгарячішими напрямками в суботу залишалися Покровський та Курахівський - Генштаб

Ворог втратив на Покровському напрямку 340 військовослужбовців - Генштаб

Гендиректор “ДОТ” поінформував про результати розслідування інцидентів з голкою у м'ясі та неякісною тушонкою для ЗСУ

США готують пакет допомоги Україні на 988 мільйонів доларів, включаючи ракети та безпілотники

Зеленський, Трамп та Макрон домовилися продовжувати спільну роботу та підтримувати зв'язок

Скандальне призначення Бикова завершилося звільненням - Мінкульт

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА