Гендиректора "Охматдиту" відсторонено від виконання обов'язків до завершення перевірок
Генерального директора Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит" Володимира Жовніра відсторонено від виконання обов'язків, повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.
"Жовніра відсторонено від виконання обов'язків до завершення перевірок Національною поліцією України, іншими правоохоронними органами та комісією МОЗ", - написав Ляшко в фейсбуці в суботу.
"Про подальші рішення повідомимо додатково, в тому числі й кадрові. Моя позиція — виконувачем обов'язків має бути людина з-поміж завідувачів відділень, яка отримає найбільшу підтримку колег. Зараз проводжу консультації", - додав він.
За словами міністра, факти, пов'язані з відновленням будівель Охматдиту після ракетного удару та діями Благодійної організації "Благодійний фонд "Охматдит" - здорове дитинство", вивчає Національна поліція, триває досудове розслідування, слідство НАБУ та внутрішня перевірка МОЗ.
"Вчора отримав перші результати проведення перевірки комісії МОЗ. На жаль, є випадки викривлення ключової інформації, яка подається офіційно мені, у засоби масової інформації та міститься в документах, і зі сторони керівництва лікарні, і зі сторони Фонду", - розповів Ляшко.
"Рішення оголосити компанію переможцем тендеру прийняв генеральний директор Охматдиту Володимир Жовнір, про що було поінформовано громадськість на офіційній сторінці лікарні. При цьому, згідно з інформацією, яка стала відома в ході проведення перевірки МОЗ, відповідні рекомендації про фінальний вибір переможця від Робочої групи саме Охматдиту отримані не були. Чому? Це питання залишається відкритим і буде досліджене компетентними органами. Окремо зауважу, що збирати кошти саме на рахунок Фонду після атаки на Охматдит 8 липня запропонував директор лікарні, посилаючись на успішний досвід співпраці", - розповів очільник відомства.
За його словами, МОЗ дотримується раніше озвученого плану, згідно з яким усі подальші процеси відновлення Охматдиту відбуватимуться під наглядом Ради з відновлення, куди вже ввійшли представники міжнародних організацій і компаній, які зробили найбільші пожертви. "Сьогодні відбудеться засідання для відбору 7 учасників з числа представників громадськості, тобто Рада у складі 15 осіб буде остаточно сформована. Прошу Раду з відновлення зібратися вже в цей понеділок, щоби розглянути поетапний план відновлення Охматдиту та надати свої рекомендації щодо подальших дій. Нагадаю, що всі рішення Ради є публічними та оприлюднюються на ресурсах МОЗ", - заявив Ляшко.
Також він запросив на зустріч учасників Загальних зборів Фонду, щоб узгодити механізми дотримання відкритих і прозорих процедур використання зібраних коштів під наглядом Ради з відбудови, зокрема, якнайшвидше виконання обіцянки щодо переказу коштів з рахунку Фонду на казначейський рахунок лікарні, щоб поширити на них вимоги законодавства про державні закупівлі.
"Всі обставини мають бути встановлені. Всі винні мають бути покарані. Лікарня має бути відбудована. Все має відбуватися чітко, прозоро, швидко і відповідно до законодавства", - резюмував Ляшко.
Як повідомлялося, 16 серпня Жовнір заявив, що Благодійний фонд "Охматдит - здорове дитинство", який збирав гроші на відновлення "Охматдиту" після руйнування його корпусу внаслідок ракетного удару 8 липня, не має наміру перераховувати їх на рахунки лікарні. "Той факт, що фонд містить у своїй назві ім'я НДСЛ "Охматдит", став для благодійників додатковим підтвердженням того, що зібрані гроші будуть використані за призначенням і в жодному разі не підуть на цілі, не пов'язані з процесом відновлення", - сказав він.
За його словами, ні в кого не виникало жодних сумнівів щодо чесності фонду, оскільки вони з лікарнею завжди нормально взаємодіяли. Однак, як стверджує гендиректор лікарні, починаючи з перших публічних скандалів і прохань перевести гроші, комунікація з організацією почала погіршуватися. "Ми глибоко шоковані рішенням фонду. Ім'я лікарні - синонім відповідальності, професіоналізму та надії. На мою думку, ні НДСЛ, ні фонд, який носить назву "Охматдит", не мають права підвести українське суспільство. Утім, учасники фонду (серед яких немає жодного працівника НДСБ!) вирішили інакше", - зазначив він.
Жовнір вимагає від благодійної організації переказати зібрані на відновлення "Охматдиту" гроші на рахунки лікарні та повідомляє, що наразі розглядається ймовірність розірвання правовідносин із фондом через те, що їхні дії є "недобросовісними, а також, імовірно, шахрайськими".
Тим часом в офіційній заяві БФ йдеться про те, що всі кошти, зібрані на відновлення лікарні, залишаться на його рахунках. "Ключове - всі кошти, зібрані на відновлення "Охматдиту" після 8-го липня, залишаються на рахунку фонду "Охматдит - здорове дитинство". Фонд готовий оплатити будь-яку нагальну потребу лікарні: медичне обладнання або відновлення будівель, пошкоджених унаслідок російської атаки. Але за весь час ми не отримали від лікарні "Охматдит" жодного листа про будь-яку подібну цільову потребу", - повідомляється на сайті фонду в п'ятницю.
Представники фонду також просять надати правові підстави для перерахування коштів на казначейські рахунки без призначення.