Інтерфакс-Україна
15:19 17.08.2024

Україна і РФ готували переговори про припинення ударів по об'єктах енергетики, але операція в Курській області їх відклала - ЗМІ

2 хв читати

Україна і РФ мали відправити делегації до Дохи (Катар) у серпні для переговорів щодо угоди про припинення ударів по енергетичній інфраструктурі з обох боків, але переговори зірвала операція в Курській області, пише американське видання The Washington Post у суботу з посиланням на дипломатів і чиновників, обізнаних із перебігом обговорень.

"Дипломат, поінформований про переговори, повідомив, що російські офіційні особи відклали зустріч з офіційними особами Катару після вторгнення України на захід Росії. Делегація Москви охарактеризувала це як ескалацію, сказав дипломат, додавши, що Київ не попереджав Доху про свій транскордонний наступ", - йдеться в повідомленні.

Водночас він дипломат зазначив, що РФ "не скасувала переговори, вони сказали: дайте нам час".

У відповідь на запит видання в Офісі президента України заявили, що саміт у Досі було відкладено "через ситуацію на Близькому Сході", але він відбудеться у форматі відеоконференції 22 серпня, після чого Київ проведе консультації зі своїми партнерами про реалізацію того, що обговорювали. Керівництво РФ на запити про коментарі не відповіло. Білий дім також відмовився коментувати цю історію, водночас раніше адміністрація Джозефа Байдена заявляла, що строки й умови потенційної угоди про припинення вогню з РФ має вирішувати тільки Україна.

Дипломат, знайомий із перебігом переговорів, сказав, що Катар обговорював з Україною та РФ домовленість про мораторій на удари по об'єктах енергетики протягом останніх двох місяців. Чиновник сказав, що обидві сторони домовилися про саміт у Досі, і залишилося опрацювати лише незначні деталі.

Водночас неназваний російський вчений, який має тісні зв'язки з високопоставленими російськими дипломатами, зазначив виданню, що РФ може бути більш ніж Україна схильна розглядати угоду щодо енергетичної інфраструктури як спосіб заманити Україну на більш широкі переговори про припинення вогню. В іншому разі, за його словами, Москва може бути менш мотивована, оскільки вважає, що може завдати більшої шкоди українській енергетичній інфраструктурі, ніж Київ зміг завдати російським нафтопереробним заводам.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

В Україну повернулися тіла 1 000 загиблих, серед них – 5 тіл військовослужбовців, які загинули у полоні

У Запоріжжі число поранених зросло до 36, серед них – троє дітей – ОВА

Робота над деталями гарантій безпеки для України продовжиться найближчими тижнями – речниця Єврокомісії

Президент Єврокомісії бере участь в засіданні Коаліції охочих

Денис Шмигаль: Готується запуск "Defence City" — екосистеми для підтримки критично важливих виробників ОПК

Парламент прийняв за основу доопрацьований законопроєкт щодо посилення взаємодії між НБУ та ФГВФО

Майора Даніеля "Кубу" Кітонє призначено новим командиром 13-ї бригади НГУ "Хартія"

На зустрічах у США вдалося посилити трансатлантичну солідарність у боротьбі з російським агресором - Мережко

Експосадовця Нацполіції засуджено до 7 років позбавлення волі - САП

Тепла погода без опадів буде в Україні у середу, в четвер на заході можливі короткочасні дощі та грози

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА