18:25 19.08.2024

Молдова з вересня планує збільшити транспортні потужності Трансбалканського газопроводу на кордоні з Україною - ЗМІ

2 хв читати
Молдова з вересня планує збільшити транспортні потужності Трансбалканського газопроводу на кордоні з Україною - ЗМІ

Молдовська влада з 1 вересня 2024 року планує збільшити транспортні потужності Трансбалканського газопроводу на кордоні Молдови та України, повідомило молдовське видання bani.md.

Так, за даними видання, у транскордонній точці з'єднання "Каушани" безперебійну потужність у реверсному режимі буде збільшено з 10 до 11,5 млн куб. м на добу. Крім того, у точці з'єднання "Гребеники" між Молдовою та Україною в реверсному режимі буде запущено гарантовану потужність 1 млн куб. м на добу замість переривчастої потужності до 4 млн куб. м на добу, що є наразі.

"Держсекретар Костянтин Боросан зазначає, що таке збільшення потужності підвищить енергетичну безпеку країни, забезпечуючи тим самим покриття всіх споживчих потреб Республіки Молдова, включно з Придністровським регіоном, через Трансбалканський газопровід і газопровід Ясси-Унгень-Кишинів", - наголошується в публікації.

За даними "Молдовагазу", обсяг споживання природного газу в липні поточного року становив 12,1 млн куб. м, що на 24,3% менше, порівняно з аналогічним періодом 2023 року.

Урядова комісія з надзвичайних ситуацій Молдови 9 серпня запровадила превентивні заходи у зв'язку з ризиком припинення постачання російського газу через газорозподільну станцію "Суджа".

"У контексті інформації, представленої міністерством енергетики, про потенційний ризик припинення поставок природного газу внаслідок воєнних дій поблизу транскордонного пункту з'єднання між Російською Федерацією та Україною ("Суджа") ухвалено рішення вжити превентивних заходів для гарантування енергетичної безпеки країни", - ідеться в повідомленні на сайті молдовського кабміну.

Поточні поставки російського газу в Молдову становлять 5,7 млн куб. м на добу, весь обсяг газу з грудня 2022 року країна постачає в Придністровський регіон, який натомість покриває понад 80% потреб Молдови в електроенергії. Договір із Молдавською ГРЕС у Придністров'ї укладено до кінця 2024 року.

Газ у Придністров'я молдовською ГТС надходить через газорозподільну станцію в м. Суджа. У разі виникнення проблем у роботі ГРС, Придністровський регіон ризикує залишитися без газу. Інша частина Молдови отримує енергоресурс через Румунію, по гілці Ясси-Кишинів.

Наразі молдовська державна компанія Energocom створила в сховищах в Україні та Румунії запаси приблизно в 100 млн куб. м, що становить понад 15% річного споживання газу. Як повідомлялося раніше, Молдова в січні 2024 року офіційно приєдналася до проєкту "Вертикальний коридор".

"Вертикальний коридор" Греція-Болгарія-Румунія-Молдова-Україна - проєкт створення маршруту поставок газу неросійського виробництва з терміналів у Східному Середземномор'ї до Молдови та України. "Вертикальний коридор" буде йти за маршрутом Трансбалканського трубопроводу - з України до Греції - у реверсному напрямку.

Концепція "вертикального коридору" - це не традиційний проєкт окремого газопроводу, а система, що з'єднує наявні національні газові мережі та іншу газову інфраструктуру для забезпечення транзиту газу і підвищення енергетичної безпеки.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА