Інтерфакс-Україна
22:53 19.08.2024

Прем'єр України оцінює потреби в зовнішньому фінансуванні у 2025 році щонайменше в $38 млрд

2 хв читати
Прем'єр України оцінює потреби в зовнішньому фінансуванні у 2025 році щонайменше в $38 млрд

Потреби України в зовнішньому фінансуванні наступного року будуть не менше $38 млрд, заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, це відповідає запланованому зовнішньому фінансуванню в поточному році.

«Особлива увага на конфіскації заморожених російських активів», - заявив глава уряду на нараді керівників закордонних дипломатичних установ України “Військова дипломатія: стійкість, зброя, перемога” за участю президента в понеділок.

Шмигаль нагадав про принципове рішення G7 надати Україні на 2025 рік $50 млрд за рахунок доходів від заморожених активів Росії. За його словами, принципово, щоб сума була готовою до виплат до кінця 2024 року, щоб не виставляли додаткових політичних умов і обмежень щодо використання коштів, щоб Україна могла фінансувати всі критичні потреби і щоб не збільшувалося боргове навантаження.

«Не забуваємо, що наша головна мета - конфіскація всіх заморожених активів Росії», - наголосив прем'єр-міністр.

Загалом він озвучив п'ять основних векторів, що залишаються актуальними сьогодні і на майбутнє.

«Перший - акумулювання макрофінансової допомоги від партнерів. Другий вектор - отримання допомоги на відновлення. Третій - посилення санкцій проти агресора. Четвертий - стимулювання залучення іноземних інвестицій. П'ятий вектор - просування українських товарів на світові ринки», - сказав глава уряду.

Зокрема, він вказав на залучення в Україну техніки для різних потреб: машини для розмінування, роботи, дрони. «Маємо активніше залучати техніку для рятувальних робіт. На сьогоднішній день потреба становить близько 1500 одиниць. Потрібні й медичні автомобілі для використання в регіонах. Зокрема, медеваки, які можуть евакуювати військових із поля бою», - зазначив Шмигаль.

Як повідомлялося, за оцінками Нацбанку, міжнародні партнери нададуть Україні близько $38 млрд пільгових кредитів і грантів, а наступного року - щонайменше $31 млрд.

Згідно з інформацією на сайті Мінфіну, від початку війни бюджет України отримав $98,04 млрд зовнішнього фінансування, зокрема 2022 року - $31,10 млрд (із нього гранти - $14,23 млрд), 2023 року - $42,48 млрд (11,62 млрд), цього року - $24,47 млрд ($6,55 млрд) і цього року - $24,47 млрд ($6,55 млрд).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Глава МЗС України відвідав Харків разом із колегами з Норвегії

РФ порушила домовленість про взаємне припинення ударів по об'єктах енергетики під час нічного обстрілу Херсона, будемо чекати на реакцію США – Зеленський

"Морське перемир’я" стосується всіх українських портів чорноморського регіону, про відновлення "зернової ініціативи" домовленості не було - МЗС

Зеленський: я не боюсь жодного формату перемовин, але Путін до прямих переговорів не готовий

Україна ще не обговорювала з США, що ті зможуть дати для гарантій безпеки – Зеленський

Зеленський про результати саміту в Парижі: ми не збираємось здавати свої землі і незалежність, для Путіна це поганий сигнал

Тиша в Чорному морі була потрібна саме РФ, бо український коридор давно працював без них – Зеленський

Зеленський: Україна проти присутності ОБСЄ замість військового контингенту – у них інший функціонал, РФ їх не боїться

Зеленський відзначає збільшення кількості пропозицій щодо контингенту від лідерів різних країн

Активність російських військ знов знизилась на курському напрямку, але продовжує рости щільність авіабомбардувань та обстрілів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА