Інтерфакс-Україна
10:10 21.08.2024

Тільки суд вирішуватиме питання щодо припинення діяльності релігійної організації - Держетнополітики

2 хв читати
Тільки суд вирішуватиме питання щодо припинення діяльності релігійної організації - Держетнополітики

Державна служба України з етнополітики та свободи совісті заявляє, що тільки суд вирішуватиме питання щодо припинення діяльності релігійної організації, яка відмовилася виконувати припис Держетнополітики.

"Зважаючи на те, що Російська православна церква невіддільна від російського режиму та активно сприяє воєнним злочинам, злочинам проти людяності та іншим звірствам, які Російська Федерація вчиняє у ході збройної агресії проти України, діяльність Російської православної церкви в нашій державі заборонена", - ідеться в повідомленні Держетнополітики.

Зазначається, що після ухвалення законопроєкту № 8371 "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій" релігійні організації, пов'язані з РПЦ, мають вийти з її складу, для чого їм надано широкий спектр можливості в межах чітко прописаної процедури.

Зокрема, Держетнополітики забезпечує дослідження, що встановлює наявність чи відсутність входження тієї чи іншої релігійної організації в Україні до складу РПЦ.

Далі, у разі, якщо факт такого входження встановлено, відомство надсилає до цієї релігійної організації припис.

"Наприклад, якщо представники релігійної організації входять до керівних органів РПЦ – її Синоду, Архієрейського Синоду, Синодальної комісії, Міжсоборної присутності. Припис міститиме вимогу вийти зі складу цих органів і надати відповідні докази. У такому разі ця релігійна організація не підпадатиме під дію цього закону", - йдеться в повідомленні.

Водночас, якщо релігійна організація відмовиться виконати припис, Держетнополітики отримає право звернутися до суду.

"І суд – і тільки суд, як це має бути в демократичному суспільстві, вирішуватиме питання про припинення діяльності цієї релігійної організації", - наголосили у відомстві.

У Держетнополітики впевнені, що ухвалений закон встановлює демократичні процедури і не накладає тягаря на совість самих вірян.

"Україна пишалася і пишається досягненнями в сфері релігійної свободи. У неї не було ані заборонених церков, ані зачинених храмів. Російське вторгнення, в якому взяла активну участь РПЦ, примусило нашу країну захистити себе від зловживання і маніпуляції релігією з боку держави-агресора", - підсумували у відомстві.

Як повідомлялося, 20 серпня Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому законопроєкт, що забороняє діяльність в Україні релігійних організацій, афілійованих із Російською православною церквою (№ 8371 "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій").

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Єврокомісія завершує роботу над новими пропозиціями щодо лібералізації торгівлі між Україною та ЄС

На Харківщині ворожий дрон поцілив біля цивільної автівки, постраждало подружжя - прокуратура

Комітет Ради з нацбезпеки у вівторок розгляне законопроєкти про продовження строків дії воєнного стану та мобілізації - нардеп

Кабмін погодив призначення Олійника заступником голови Київської ОДА

УЗ повернула пропозиції партнерів до програми лояльності "Залізні друзі"

В Херсонській області знищено 2 станції РЕБ противника "Борисоглєбськ-2"

СБУ та Нацполіція проводять обшук в канцелярії Київської митрополії УПЦ МП – джерело

Площа контролю ЗСУ у Суджанському районі скоротилася за тиждень майже удвічі, свідчать дані DeepState

Швеція не знайшла свідчень навмисного пошкодження у 2024 р. підводних кабелів судном під прапором КНР

З початку року на фронт поставлено 420 тис. дронів – АОЗ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА