15:05 21.08.2024

"Євросолідарність" наполягає на ратифікації Римського статуту після завершення воєнного стану

2 хв читати
"Євросолідарність" наполягає на ратифікації Римського статуту після завершення воєнного стану

Партія "Європейська Солідарність" підтримує ратифікацію Верховною Радою Римського статуту, однак наполягає, що це треба зробити після завершення воєнного стану.

"Першим пріоритетом для держави під час повномасштабної війни є захист і мотивація військових. Тому ми вважаємо норму в урядовому документі, що ратифікація Римського статуту має відбутися після завершення воєнного стану, надзвичайно важливою. "Європейська Солідарність" вважає помилковою сьогоднішню ратифікацію без ретельної експертизи наслідків, які може потягнути за собою це рішення", - зазначено в заяві, оприлюдненій пресслужбою партії.

У "Євросолідарності" також нагадали, що, незважаючи на те, що ратифікація Римського статуту є одним із зобов'язань, узятих Україною в рамках Угоди про асоціацію, угода не передбачає чітких термінів ратифікації.

"Українські воїни заслуговують чесного захисту й роз'яснення, а "Європейська солідарність" дослухається до думки війська. Саме тому ми пропонували ратифікувати Статут після скасування дії воєнного стану. При цьому слід зазначити, що в Угоді про асоціацію немає чітких часових термінів щодо ратифікації", - зазначають у партії.

У партії наполягають, що ратифікація Римського статуту створить можливості для зловживань з боку Росії, її явних і прихованих союзників, які сфабрикують безліч фейкових справ проти українського військового керівництва.

"У російського режиму - великі гроші, довгі руки й розгалужена агентура. Країна-агресор володіє технологіями фабрикування справ, впливу на громадську думку, а відтак і опосередкованим впливом на рішення судів. Ми переконані, що забезпечення, фінансування, боєздатність і захист наших сил оборони є ключовим мірилом для будь-якого рішення всіх державних органів під час війни", - йдеться в заяві.

У "Євросолідарності" також зазначили, що влада не повинна робити кроків, що спрямовані на демотивацію військових.

"Навіть побоювання, що українських військових можуть видавати на вимогу Міжнародного кримінального суду, демотивують наших захисників. Поспішні, непродумані кроки наражають на додаткову небезпеку тих, хто й так щодня ризикує життями за Україну", - зазначили в партії.

Ратифікація Римського статуту, наголошує "Євросолідарність", потребувала широкої суспільної дискусії та комунікаційної кампанії, яку влада провалила. Чимало військових наголошували, що таке рішення в період активних бойових дій є поспішним, проводячи аналогії зі США та Ізраїлем, які досі не ратифікували Римського статуту.

"Виходячи з інтересів українських військовослужбовців, захищаючи наших захисників від непродуманих дій політиків, ми закликали відтермінувати ратифікацію цього документа до закінчення воєнного стану, в тому числі враховуючи хорватський, ізраїльський та американський досвід", - підсумували в "Євросолідарності".

Після ухвалення в середу ВР закону про ратифікацію Статуту закон має підписати президент України Володимир Зеленський.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА