Інтерфакс-Україна
18:47 21.08.2024

Голова Держетнополітики про реалізацію закону про афілійовані з РПЦ церкви: 8 тис. судів не буде

2 хв читати

Реалізація закону про заборону діяльності релігійних організацій, афілійованих із Російською православною церквою (РПЦ), спрямована на демонтаж структури Московського патріархату в Україні, і 8 тис. судових позовів для ліквідації парафій Української православної церкви (Московського патріархату) подавати не планують, зазначає голова Державної служби з етнополітики та свободи совісті Віктор Єленський.

За його словами, хоч об'єднання УПЦ (МП) і не є юридичною особою, але воно є релігійним центром. "Звісно, позов, якщо УПЦ не виходить зі складу РПЦ, спочатку подається проти Київської митрополії (УПЦ (МП) - ІФ-У). Для того, щоб зупинити діяльність Київської митрополії, необхідно зупинити діяльність тих релігійних організацій, які вона зареєструвала", - розповів Єленський журналістам у середу в Києві.

За його словами, не йдеться про те, щоб закрити релігійні громади в кожному конкретному населеному пункті, а про те, щоб демонтувати структури Московського патріархату в Україні. Єленський наголосив, що 8 тис. судів не буде, відповідаючи на запитання, чи не ускладнить процес реалізації закону велика кількість позовів.

Своєю чергою голова Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв наголосив, що церква в будь-якому населеному пункті не є ціллю ухваленого закону і не є головним осередком зв'язків із РФ.

"Очевидно, що зв'язки зосереджені нагорі. Головний центр зосередження зв'язків і практичної реалізації - це вищі щаблі ієрархії. Ніколи не планувалося подавати через дев'ять місяців вісім тисяч позовів... Розстановку всіх крапок над "і" потрібно починати там, де зосереджена влада в цій церкві, - нагорі і рухатися вниз", - сказав Потураєв.

Як повідомлялося, 20 серпня Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому законопроєкт, що забороняє діяльність в Україні релігійних організацій, афілійованих із РПЦ (№8371 "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій"). Закон набирає чинності через 30 днів після публікації, окрім двох положень: наступного дня після публікації Кабінет Міністрів розпочинає підготовку підзаконних актів і через дев'ять місяців набирає чинності норма законопроєкту, яка дає змогу Державній службі з питань етнополітики та свободи совісті звертатися до суду з позовом про припинення діяльності релігійної організації, якщо служба встановила зв'язок її з РПЦ (Російською православною церквою) країни-агресора.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Окупанти обстрілюють Білопільський та Ворожбянський райони Сумщини, загинули троє цивільних, чотирьох поранено

Міноборони та Сухопутні війська до вересня впроваджуватимуть пілотний проєкт з автоматизації транспортної логістики

Зеленський обговорив з Фіалою розвиток оборонної, економічної та гуманітарної співпраці

В ОП не розглядають зниження мобілізаційного віку до 18 років – радник Зеленського

Зеленський у парламенті Чехії обговорив необхідність повного й безумовного припинення вогню на 30 днів і додаткового тиску на Росію

Повітряні сили уразили пункт управління ворожими БпЛА на Курщині – Генштаб ЗСУ

У всіх бойових бригадах введені штатні посади за напрямком служб супроводу, відповідні фахівці з'являться й у ТЦК - Генштаб

В Оболонському районі Києва через атаку 4 травня пошкоджено 18 будівель, зокрема 2 дитсадки, всі постраждалі отримають допомогу від міста - мер

Компенсацію оренди житла отримали 59 киян, постраждалих від обстрілу 24 квітня – Кличко

Усі 133 кардинали, які візьмуть участь у конклаві, прибули в Рим

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА