Майже 1 тис. роботодавців отримали компенсацію за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю
Кошти за облаштування робочих місць для 1013 осіб із інвалідністю отримали 917 роботодавців за програмою надання компенсацій за витрати на оснащення робочих місць для осіб з інвалідністю I і II групи, повідомила пресслужба Міністерства економіки в середу.
"Рік тому стартувала кампанія з відшкодування витрат роботодавцям для облаштування робочих місць для людей з інвалідністю. Ця державна програма є частиною Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні, мета якої - створити більше можливостей на ринку праці для людей з інвалідністю", - наводить слова першої віцепрем'єрки - міністерки економіки України Юлії Свириденко пресслужба відомства.
Очільниця Мінекономіки уточнила, що серед роботодавців, які вже отримали компенсації, - представники будівельної, медичної та виробничої сфер, сільського господарства, авторемонтних майстерень, причому їх кількість постійно зростає.
Як зазначили у відомстві, за умовами програми сума компенсації за меблі, обладнання та інші допоміжні засоби становить до 106,5 тис. грн за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю I групи, до 71 тис. грн - для людей з інвалідністю II групи.
Наголошується, що йдеться про придбання спеціалізованих столів і стільців, поручнів, розсувних дверей, транспортерів, підйомників для робочих місць тощо.
Компенсація також передбачена за купівлю клавіатур зі шрифтом Брайля, сенсорних комп'ютерних дисплеїв, допоміжних засобів для відтворення звуку, спеціальних програм і всього, що створює безбар'єрний робочий простір для людей з інвалідністю.
"Ми запозичили цей досвід з Естонії, де такий вид компенсації працює давно і досить успішно. Ми адаптували цей підхід під наші реалії й нині також маємо свої успіхи. (...) Враховуючи реалії війни, ми розуміємо, що людей з інвалідністю буде більше. Ми не можемо нехтувати їхнім кадровим потенціалом", - зазначила директорка Держслужби зайнятості Юлія Жовтяк.
Для отримання коштів роботодавець має подати заяву на компенсацію протягом 90 днів з моменту працевлаштування фахівця з інвалідністю. Це можна зробити онлайн через портал "Дія" або офлайн, звернувшись до регіонального центру зайнятості.
Розгляд заяви триває до 10 робочих днів, у разі позитивного рішення протягом п'яти днів кошти надійдуть на рахунок роботодавця.
Станом на серпень 2024 року Фонд загальнообов'язкового держсоцстрахування на випадок безробіття вже профінансував 68 млн грн на цей вид компенсації.