Росіяни перекинули частину підрозділів із покровського напрямку в Курську область - ISW
Російське військове командування, можливо, перекинуло обмежені елементи, призначені для посилення пріоритетної наступальної операції Росії на покровському напрямку, для захисту від українського вторгнення до Курської області, зазначається у звіті ISW за 31 серпня.
"Це свідчить про те, що оперативний тиск від українського вторгнення в Курську область впливає на російські операції в кожному секторі на всьому театрі воєнних дій", - вважають аналітики.
Так, російські джерела, включно з користувачами соціальних мереж, заявили 14 і 17 серпня, що принаймні рота російської 15 мотострілецької бригади (2 загальновійськова армія [CAA], Центральний військовий округ [CVO]) передислокована з покривського напрямку в Курську область. Деякі російські та українські спільноти з відкритими джерелами також заявили, що незазначені елементи 15 мотострілецької бригади передислоковані в Курську область. Елементи російської 15 мотострілецької бригади були задіяні в російських наступальних операціях на покровському напрямку.
Крім того, ISW спостерігав повідомлення про те, що елементи бригади діють на схід від Покровська в середині серпня і пізніше, наприкінці серпня. Добровольча організація OSINT Evocation.info заявила 19 серпня, що Росія також передислокувала елементи 1 "Слов'янської" мотострілецької бригади (1 армійський корпус [АК] "Донецької Народної Республіки" ["ДНР"]) із донецького напряму до Курської області, і ISW спостерігав твердження про те, що елементи бригади діяли на напрямках Торецьк та Покровськ наприкінці липня та в серпні 2024 року.
"ISW не спостерігав жодних ознак того, що ці передислоковані елементи раніше брали участь у боях на передовій на оціненому Росією пріоритетним напрямку Торецьк і Покровськ, і російське військове командування, імовірно, як і раніше, вкрай несприятливо ставиться до виведення боєздатних підрозділів із прифронтових районів на цих напрямках. Однак перекинуті підрозділи, найімовірніше, були резервними частинами, які російське військове командування мало намір використати для посилення російського угруповання на цих напрямках і запобігання загрозі передчасного завершення операції", - зазначають аналітики.
Рішення російського військового командування перекинути обмежені елементи в Курську область замість того, щоб спрямувати їх на операцію із захоплення Покровська або Торецька, свідчить про те, що російське військове командування не змогло повністю ізолювати свої пріоритетні наступальні операції в Донецькій області від людських потреб, спричинених українським вторгненням у Курську область, вважає ISW.
"Російське військове командування досі уникало перекидати будь-які сили, заплановані для участі в наступальних операціях на торецькому або покровському напрямках, на оборонні операції в Курській області та досі здебільшого перекидало сили з менш пріоритетних напрямків - північ Харківської області, лінія Куп'янськ-Сватове-Кремінна та захід Запорізької області. Однак перекидання обмежених елементів 15 та 1 мотострілецьких бригад не матиме негайного впливу на бойову ситуацію на покровському або торецькому напрямках, оскільки це невеликі сили. Залишається незрозумілим, чи перекинуло вже російське військове командування додаткові резервні сили, призначені для наступальних операцій Росії на покровському і торецькому напрямках, для відбиття українського вторгнення в Курську область", - зазначається у звіті.
Водночас українські сили продовжували проводити атаки в Курській області 31 серпня, але підтверджених або заявлених українських наступів не було. Російські джерела стверджували, що українські сили проводили атаки на південний захід від Кореневого в районі Комарівки і Краснооктябрського; на південь від Кореневого в районі Снагістя; на схід від Кореневого в районі Матвіївки і Крем'яного; на північний захід від Суджі в районі Бахтинки і Малої Локні; на північ від Суджі в районі Комишівки та Кірєєвки; на північний схід від Суджі в районі Нечаєва і Мартинівки; на південь від Суджі в районі Плєхова; і на південний схід від Суджі в районі Бірок і Черкаської Конопельки. Деякі російські мілблогери стверджували, що російські війська витіснили українські війська з Нижньої Парової (на північний схід від Суджі), тоді як інший мілблогер стверджував, що поселення є спірною "сірою зоною". Російські джерела стверджували, що російські війська повернули собі 1,5 кілометра території біля Кореневого і витіснили українські війська з Нечаєва.
Українські сили безпілотних систем повідомили, що українські безпілотні системи і реактивна артилерія провели спільну місію і вразили російську понтонну переправу через річку Сейм, імовірно, в районі Глушкового.