11:40 02.09.2024

Заступник секретаря РНБО про реабілітацію військовослужбовців: Діяти потрібно вже зараз, і рішення можуть бути лише комплексними

2 хв читати
Заступник секретаря РНБО про реабілітацію військовослужбовців: Діяти потрібно вже зараз, і рішення можуть бути лише комплексними

Держава має думати й діяти у сфері задоволення потреб у реабілітації військовослужбовців уже зараз, і рішення можуть бути лише комплексними, заявив в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони України Андрій Кононенко.

"Сьогодні Україна має всі передумови для того, щоб стати країною з найбільшою кількістю ветеранів у світі після Другої світової війни. Цей показник може сягнути мільйона людей. І це не остаточні цифри. Думати й діяти щодо задоволення потреб у реабілітації потрібно вже зараз, і рішення можуть бути лише комплексними", - заявив Кононенко.

За його словами, є рішення Радбезу від 14 травня 2021 року "Про Стратегію людського розвитку", де, зокрема, визначено оперативну ціль - забезпечити ветеранів війни та членів їхніх сімей послугами з професійної адаптації та психологічної реабілітації.

"Що це означає на практиці? Насамперед - оновлення наявної системи реабілітації з урахуванням усіх нових обставин війни. А це спричиняє зміни в кадровій політиці, в інфраструктурі, зрештою, потрібне належне фінансування... Плюс слід узяти до уваги світовий досвід, зокрема політичні заходи, яких вживають у різних країнах для розв'язання проблем ветеранів після війн або інших воєнних конфліктів. Ця робота вже йде і значно прискорилася після початку повномасштабної війни", - сказав заступник секретаря РНБО.

Відповідаючи на запитання, які нині найгостріші проблеми й перешкоди в питаннях реабілітації та як їх подолати, Кононенко заявив: "Хоч як це прикро, але маємо проблемний досвід, пов'язаний з організацією так званих реабілітаційних маршрутів військовослужбовців, зокрема тих, хто дістав ураження спинного мозку. І це лише один приклад..."

"Що ж робити? Сьогодні наші фахівці активно опрацьовують у системі фізичної та психологічної реабілітації досвід Ізраїлю. Ізраїльтяни навчилися працювати з пацієнтом з моменту отримання травми. І коли такий пацієнт з'являється в лікувальному закладі, то з ним працюють комплексно - реабілітолог, протезист, якщо є така проблема, хірург, терапевт...", - заявив він.

За словами Кононенка, такий підхід можна впровадити й в Україні через створення на базі мережі медичних закладів системи реабілітаційних відділень. "Це дасть змогу кожній кластерній і надкластерній лікарні мати власне неспеціалізоване стаціонарне реабілітаційне відділення з достатньою кількістю ліжко-місць для пацієнтів з травмами та пораненнями, які потребують процесу активного відновлення", - підсумував він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Видавництво «Літера ЛТД» передрукує власним коштом підручники з некоректною картою України

На Курахівському та Покровському напрямках зберігається висока інтенсивність бойових дій

Україна та Канада посилять співпрацю у сфері інформаційної політики та боротьби з дезінформацією

У МЗС України розчаровані висловлюваннями Фіцо про українські війська

Жовква обговорив із гендиректором Європейського бюро МЗС Японії підготовку до другого Саміту миру

Німеччина запроваджує тимчасовий контроль на всіх кордонах із 16 вересня

США і МАГАТЕ домовилися про розширену допомогу Україні у сфері ядерної безпеки - глава агентства

Зеленський призначив в.о. голови Закарпатської ОДА - указ

Росіяни обстрілювали з артилерії Нікопольський район, пошкоджено 12 житлових будинків - ОВА

Глава РПЦ є центральною фігурою в поширенні церковного мілітаризму в РФ - звіт ЦПД

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА