Інтерфакс-Україна
07:03 05.09.2024

Постраждалу від пожежі в серпні градирню №1 ЗАЕС доведеться демонтувати

2 хв читати
Постраждалу від пожежі в серпні градирню №1 ЗАЕС доведеться демонтувати

Градирня №1 Запорізької АЕС серйозно постраждала від пожежі 11 серпня і може бути демонтована, повідомив генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Гроссі за результатами свого п'ятого візиту на станцію з моменту її окупації Росією 4 березня 2022 року.

"До сьогоднішнього дня не було можливості дістатися сюди. Тепер ми можемо значно краще оцінити те, що трапилося. Ця велика споруда непридатна для використання. Думаю, в майбутньому вона буде якимось чином демонтована", - прокоментував Гроссі побачене на ЗАЕС у мережі Х у середу ввечері.

Він також повідомив, що відвідав водонасосну станцію і сховище свіжого ядерного палива.

"Ми будемо аналізувати те, що побачили сьогодні", - сказав Гроссі.

За його словами, "до закінчення конфлікту або переходу у фазу, коли не буде активних бойових дій", можливість серйозного інциденту на ЗАЕС не можна виключати.

Як повідомлялося, близько 20:00 11 серпня на території ЗАЕС сталася пожежа на об'єкті технічного водопостачання, внаслідок якої сталося загоряння градирні №1 і пошкодження іншого технологічного обладнання.

У НАЕК "Енергоатом" заявили, що ймовірною причиною пожежі може бути недбалість російських окупантів або ж свідомий підпал, однак порушень кордонів та умов безпечної експлуатації немає. Градирня розташована приблизно за кілометр від енергоблоків станції.

МАГАТЕ тоді повідомляло, що поки що не може зробити остаточних висновків щодо причини пожежі на основі отриманих даних і спостережень і продовжить свій аналіз.

Водночас Гроссі назвав малоймовірним, що первинне джерело пожежі почалося біля основи градирні.

Окупаційне керівництво ЗАЕС заявляло, що допускає демонтаж градирні.

 

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Жінки з медичною освітою будуть взяті на військовий облік автоматично, без їх особистої присутності – постанова уряду

Коломойський оскаржить рішення суду за позовом ПриватБанку

Шмигаль: Міноборони чекає аудит угод та фінансів, а також кадрова інвентаризація

Отримувачі компенсацій "єВідновлення" відзначають недостатні строки для використання коштів та високі ціни підрядників – дослідження

Держбюджет у 2024р втратив 5 млрд грн через нелегальний продаж рідин до електронних цигарок - дослідження

Шмигаль: Україна близька до створення власних балістичних ракет

Грем порадив РФ зв'язатися з контр партнерами, щоб з'ясувати, чи поділяють вони російську "зверхню позицію" що до санкцій

Уряд схвалив законопроєкт щодо звітування деякими підприємствами про сталий розвиток

Шмигаль: Мобілізація на 90% - це свідоме рішення українців

Проєкт постанови про відновлення онлайн-трансляцій засідань Ради зареєстровано у парламенті - Юрчишин

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА