У Брюсселі констатують, що зміни складу уряду - внутрішня справа України, та сподіваються на продовження плідної співпраці
У Європейському Союзі констатують, що зміни у складі українського уряду - суверенна справа Києва, і заявляють про готовність продовжити плідну співпрацю.
Так у четвер у Брюсселі прокоментував перестановки в Кабінеті Міністрів України представник Зовнішньої дипломатичної служби ЄС Пітер Стано.
"Ми дуже уважно стежимо за тим, що відбувається в Україні, не тільки в контексті незаконної агресії Росії проти українського народу, а й за внутрішніми подіями на політичній арені. Ми взяли до відома нещодавні перестановки в українському уряді та кількох ключових державних посадах. Це, звісно, не те, що Європейський Союз може коментувати - ми не коментуємо внутрішні рішення, пов'язані з кадровим забезпеченням або призначенням людей, відповідальних за державні або громадські посади", - сказав він.
При цьому Стано зазначив, що для ЄС "важливо завжди мати хороших і надійних партнерів". "Це означає, що важливо мати хороше і стабільне управління, і ми сподіваємося, що зможемо продовжити дуже хорошу співпрацю з новими українськими колегами так само, як ми робили це з міністрами, які залишають посади", - уточнив представник Зовнішньої дипломатичної служби.
Він окремо зупинився на відставці колишнього міністра закордонних справ Дмитра Кулеби. "Коли йдеться про міністра закордонних справ Кулебу, я можу тільки згадати вдячність високого представника Борреля пану Кулебі за все, що він зробив для України, і за все, що вони зробили разом. Кулеба був постійним гостем Рад з питань закордонних справ у їхніх офіційних і неофіційних форматах. Між високим представником Боррелем і міністром закордонних справ Кулебою було дуже часте спілкування і координація, і ми можемо тільки похвалити міністра закордонних справ Кулебу за все, що він зробив у дуже важкі часи для України", - деталізував Стано.
"Ми з нетерпінням чекаємо на можливість подивитися на нову структуру цієї адміністрації. Але, знову ж таки, хто обіймає які посади в адміністрації країни - це суверенне рішення цієї країни та її влади... Ми продовжимо підтримувати Україну. Ми ставитимемося до України як до країни-кандидата ЄС, доки Україна виконує всі необхідні принципи та критерії, і ми не маємо підстав вважати, що вони цього не зроблять", - додав він.