09:51 10.09.2024

Забруднення в Десні накопичилося в районі зруйнованого мосту в Чернігові - Міндовкілля

3 хв читати

Забруднення в річці Десна в понеділок накопичилося в межах м. Чернігова в місці зруйнованого автомобільного мосту, повідомляє в понеділок пресслужба Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.

"Причинами накопичення забруднення в межах зруйнованого автомобільного мосту були природні особливості рельєфу дна річки та характер течії. Проведені нами заходи перешкоджають просуванню забруднення вниз по течії, але наразі цього ще недостатньо, щоб зупинити мор риби у місці концентрації забруднення... Міндовкілля співпрацює з ПрАТ "АК "Київводоканал" щодо розробки комплексу заходів на випадок можливого погіршення якості води біля питних водозаборів. Але звертаємо увагу, що на сьогодні такі ризики відсутні", - ідеться в повідомленні.

У відомстві уточнили, що до впадання в Десну забруднення просувалося річкою Сейм суцільною масою темної води. Під час потрапляння в Десну 27 серпня вона почала розбавлятися і фрагментуватися. Наразі спостерігаються випадки мору риби в Чернігові, селах Макошино, Ушня, Боромики, Вознесенське та Салтикова Дівиця. Забруднення просунулося нижче м. Чернігова до Количівки (180 км), проте інтенсивний запах і випадки мору риби тут нечисленні.

У Чернігові та с. Максим фіксується незначне зниження кисню, яке перебуває в межах 6-7,76 мг/л.

"За результатами лабораторних досліджень, відібраних з р. Десна від гирла р. Сейм до м. Чернігів, встановлено підвищений вміст азоту, заліза, марганцю та дефіцит кисню. За інформацією фахівців Держводагентства та Центрів контролю та профілактики, перевищення по марганцю є типовим для цієї пори року. Природні чинники зумовлюють деякі специфічні особливості водних ресурсів Чернігівської області. Для багатьох річок характерний підвищений вміст у водах заліза та марганцю, який має природний характер. Підвищений вміст гумусових сполук у воді на фоні високих температур повітря може викликати різке зростання у водах вмісту марганцю на фоні зниження кисневого режиму", - зазначають у Міндовкілля.

За результатами проб води в обох річках перевищень екологічних нормативів якості за вмістом пестицидів, поліароматичних вуглеводнів, летких органічних сполук, а також важких металів не виявлено. "Далі за течією Десни зміни фіксуються точково і не скрізь мають однорідний характер. Уже спостерігається випадання осаду чорного кольору на дно річки", - розповіли у відомстві.

На цей момент на території Чернігівської області зібрано орієнтовно 17,5 тонн загиблої риби.

Як повідомлялося, у серпні було отримано інформацію від Регіонального офісу водних ресурсів у Сумській області щодо погіршення якісного стану води в річці Сейм: ішлося про забруднення води, що рухається за течією Сейму, а також про мор риби в ньому. Пізніше перший заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів Олександр Краснолуцький повідомив, що перевищень хімічних і високотоксичних компонентів у річках Сейм і Десна не виявлено, виявлені забруднення мають органічне походження.

Загроза питному водопостачанню населення в Чернігівській і Сумській областях відсутня, оскільки питні водозабори для населення з річок Сейм і Десна в цих регіонах не здійснюються. Державна екологічна інспекція (Держекоінспекція) не виявила перевищення гранично допустимих концентрацій шкідливих речовин у річці Десна в межах Київської області, але однаково рекомендували не користуватися водою з річки, заборонивши купання та вилов риби в ній.

30 серпня в Міндовкілля повідомили, що в Десні в межах Чернігівської області триває локалізація органічного забруднення, що надійшло з річки Сейм, шляхом внесення активного мулу та насичення води киснем. 5 вересня забруднювальні органічні речовини дійшли Десною до Чернігова, пересуваючись найглибшою частиною річки окремими плямами та поступово осідаючи на дно. Забруднення води, за результатами лабораторних досліджень, незначне, типове для цього періоду року.

Загалом у Сумській області в Сеймі було зібрано та захоронено понад 12 тонн загиблої риби, а в Чернігівській області в Десні та Сеймі станом на 5 вересня - вісім тонн. Фактів торгівлі рибою з цих річок не виявлено.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Збірні України та Чехії зіграли внічию в Лізі націй

Війська РФ від початку доби завдали по Україні близько 40 авіаударів - Генштаб

На курахівському напрямку ворог 50 разів намагався прорвати нашу оборону - Генштаб

РФ прагне зупинити роботу в морському коридорі, обстрілюючи Одеські порти з пошкодженнями суден - Клименко

Є кілька готовностей партнерів, зокрема країн із Глобального Півдня, прийняти другий Саміт миру - Єрмак

Сибіга обговорив із делегацією парламенту Канади важливість Плану перемоги для реалізації Формули миру

Україна планує провести всі тематичні конференції з Формули миру до кінця жовтня - Єрмак

На четвертій конференції в продовження Саміту миру обговорювали недопущення ескалації війни

Відправник повідомлень про мінування об'єктів в Україні звинуватив у своїх діях журналістів "Радіо Свобода"

Росіяни обстріляли Херсон, двоє людей загинули

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА