Інтерфакс-Україна
09:55 10.09.2024

Фільм "Ля Палісіада" режисера Сотниченка представлятиме Україну на премії "Оскар"

1 хв читати
Фільм "Ля Палісіада" режисера Сотниченка представлятиме Україну на премії "Оскар"

Фільм "Ля Палісіада" українського режисера Філіпа Сотниченка представлятиме Україну на 97 премії "Оскар" Американської Академії кінематографічних мистецтв і наук у категорії "Найкращий міжнародний повнометражний фільм".

"Український оскарівський комітет на засіданні 9 вересня обрав фільм, який представлятиме Україну серед претендентів на номінацію на 97 премію "Оскар" Американської Академії кінематографічних мистецтв і наук у категорії "Найкращий міжнародний повнометражний фільм". Ним став фільм "Ля Палісіада" режисера Філіпа Сотниченка", - ідеться в повідомленні Української кіноакадемії.

У фільмі розповідається історія про розслідування вбивства поліцейським детективом і судовим психіатром за 5 місяців до запровадження в Україні мораторію на смертну кару в 1996 році.

Крім "Ля Палісіада", у відборі брали участь такі фільми: "Будинок "Слово". Нескінчений роман", режисер Тарас Томенко; "Ми були рекрутами", Любомир Левицький; "Мирні люди", Оксана Карпович.

Як повідомлялося, стрічка "20 днів у Маріуполі" Мстислава Чернова перемогла в номінації "Найкращий повнометражний документальний фільм" 96 премії "Оскар" Американської Академії кінематографічних мистецтв.

У 2019 році від України на премію "Оскар" було висунуто фільм Нарімана Алієва "Додому" ("Evge"), 2020-го - "Атлантида" Валентина Васяновича ("Atlantis"), 2021-го - "Погані дороги" Наталії Ворожбит, 2022-го - "Клондайк" Марини Ер Горбач.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Новий постпред України при Раді Європи прибув до Страсбурга

Україна зробила США пропозиції щодо газової інфраструктури та атомної генерації, йде робота над деталями – Зеленський

Зеленський: Працюємо з партнерами у Європі, щоб збільшувати закупівлі американської далекобійної зброї та ППО

Зеленський доручив дипломатам провести зустріч "Коаліції охочих" найближчим часом

Сили оборони уразили НПЗ та ГПЗ в РФ, а також нафтобазу в окупованому Бердянську

Музей Лувр пограбували зранку

У Шахтарському пошкоджені 14 багатоповерхівок, з 11 постраждалих одна у важкому стані – обладміністрація

Дві третини жителів Німеччини проти продовження цивільної допомоги українцям

Волонтери УЧХ чергували на місці ліквідації пожежі у Києві

Окупанти просунулися у Дніпропетровській та Запорізькій областях менш як на 7 кв.км за два дні – DeepState

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА