17:08 11.09.2024

Генпрокурор про переговори щодо спецтрибуналу: Є комунікація в Core Group і дипломатичними каналами

2 хв читати
Генпрокурор про переговори щодо спецтрибуналу: Є комунікація в Core Group і дипломатичними каналами

Наступна зустріч Core Group зі створення спеціального трибуналу щодо агресії відбудеться в середині вересня у Відні (Австрія), одночасно триває комунікація дипломатичними каналами, наголошує генеральний прокурор Андрій Костін.

"Що стосується створення Спеціального трибуналу. Енергія у країн, які входять до Core Group, є, це дуже важливо, бо є багато чуток, що хтось десь втомився. Це неправда. Енергія є і дискусія дуже активна", - сказав Костін журналістам у середу в Києві під час чергової міжнародної конференції United for justice на тему притягнення до відповідальності за обстріли РФ цивільної інфраструктури України.

За словами генпрокурора, наступна зустріч у рамках групи відбудеться в середині вересня у Відні. Крім комунікації в цьому форматі, як зазначив Костін, "є певна комунікація, яка відбувається дипломатичними каналами".

"Ми намагаємося знайти спільне рішення. Як це наразі виглядає?... Одна з пропозицій, яка на столі, - укладення угоди з Радою Європи: вона матиме такий самий юридичний сенс, як реєстр збитків", - додав генпрокурор.

Також, як зазначив Костін, триває дискусія, якою має бути послідовність дій. Далі, за його словами, - робота над статутом трибуналу, який пропише всі процедури.

"Безумовно, триває дискусія щодо персонального імунітету. Вона складна, ми про це відкрито говоримо", - наголосив генпрокурор.

Крім того, генпрокурор звернув увагу на те, що існує й певна правова дискусія щодо юридичного визначення злочину агресії.

"Не всі країни підтримують (формулювання), визначене в Римському статуті. Ця дискусія є більш технічною", - додав Костін.

Генпрокурор підсумував: "Тобто, ми рухаємося вперед. Наша команда готується до наступної зустрічі Core Group дуже ретельно, тому побачимо, які будуть результати у вересні".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна має створювати систему малих ДКС для захисту видобутку газу – екс-глава "Нафтогазу" Коболєв

Міністри оборони України й Туреччини обговорили посилення двостороннього оборонного співробітництва

Росіяни змінили тактику атак на Миколаївщині, запускаючи на один населений пункт чи об'єкт багато дронів – Кім

Макрон: мир в Україні може бути досягнутий лише шляхом дискусії

Умєров в ОАЕ: обговорили повернення українських військовополонених

Україна і Німеччина продовжили Угоду про співробітництво у сфері хімічної, біологічної, радіологічної та ядерної безпеки

Воїни 110 ОМБр поновили свої позиції на новопавлівському напрямку

Сили оборони вперше уразили північнокорейську САУ "Коксан" – ОСУВ "Хортиця"

Франція 19 лютого скликає другу зустріч для обговорення України та безпеки в Європі

Протягом дня вздовж лінії фронту відбулось 109 боєзіткнень

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА