"Маніфест 42" має намір найближчим часом посилити організаційну структуру
Громадський рух "Маніфест 42", створений 2023 року для захисту бізнесу від свавілля тилових силовиків, має намір найближчим часом посилити організаційну структуру для того, щоб зробити його впливовішим інструментом, повідомив один з ініціаторів руху, власник "ТК-Груп" Олександр Соколовський.
"Ми плануємо організаційно посилити "Маніфест 42", справді, жодна ідея нічого не варта, якщо немає команди, яка це робитиме. На жаль, так вийшло, що зараз у всіх багато справ і викликів, але "Маніфест 42" існує, і його можна почути, коли трапляються кейси чергового тиску правоохоронців на бізнес", - розповів він на Business Breakfast від видання Forbes Ukraine у середу.
Він висловив сподівання на більш системну роботу руху та більші можливості для комунікації.
"У нас є люди, але оргструктура не створена, і немає достатніх кроків для того, щоб це став впливовий інструмент. Буде створено потужну організаційну структуру, щоб будь-який підприємець, який зіткнувся з проблемою, зміг оприлюднити свій кейс, якщо він не боїться відкрито виступити", - зазначив власник "ТК-Груп".
За його словами, сайт руху також розвиватиметься, зокрема, буде оновлено і так званий реєстр рейдерів.
"Зараз формується команда, яка у форматі "24/7 і 365" буде працювати. Тому що наразі це все паралельно з основною роботою і не системно. Але всі побачать результат скоро", - резюмував Соколовський.
Він погодився з тим, що сьогодні зрушень у бік захисту підприємництва немає, і висловив думку, що вихід із ситуації - це насамперед політична воля.
"Після кейсу Мазепи обурення бізнесу сягнуло пікової точки, було створено Раду захисту бізнесу при президенті (Рада семи), був тримісячний мораторій, і ми бачили, що навіть без зміни законів проблем не було - тобто ситуацією можна було керувати, а отже, влада, керуйте! Але це скоріше риторичне питання...", - сказав він.
Він додав, що після мораторію правоохоронці ще близько пів року поводилися обережно, але потім тиск на бізнес відновився і набирає обертів.
Відповідаючи на запитання про відсутність активності Ради з захисту бізнесу, Соколовський зазначив, що після її створення "Рада семи" "працювала день і ніч" і вже напрацювала зміни до кримінально-процесуального кодексу, які планує подати законопроєктом.
"Щодо мого кейсу (тиск прокуратури на одну з компаній групи - ІФ-У), я дав запит на цю раду, юристи ним займаються, і впевнений, що буде зворотний зв'язок і подальші дії. І думаю, що рада теж організаційно посилюватиметься, і якщо будуть історії перемог над конкретним прикладом свавілля, то підприємці потягнуться і до "Маніфесту 42", якщо побачать, що їх можуть захистити", - вважає Соколовський.
"Маніфест 42" створений бізнесом улітку 2023 року із заявленою метою захисту від свавілля тилових силовиків, корупційних чиновників і суддів, чорних нотаріусів і реєстраторів. Його підписали 42 представники підприємств та інвесторів, серед них голова Асоціації підприємців ветеранів АТО Сергій Позняк, власник Concord Capital Ігор Мазепа, співвласник Nemiroff Яків Грибов, СЕО "ОККО" Василь Даниляк, президент "Оболоні" Олександр Слободян, співвласник клінік "Добробут" Олег Калашніков, глави "Фармаку" Філя Жебровська та "Астарти" Віктор Іванчик.