11:21 12.09.2024

Росіяни почали контратакувати в деяких районах Курської області - ISW

3 хв читати
Росіяни почали контратакувати в деяких районах Курської області - ISW

Російські війська почали контратаки вздовж західного краю українського виступу в Курській області та, як повідомляється, захопили кілька населених пунктів на північний схід і південь від Коренева 10 і 11 вересня, повідомляє Інститут вивчення війни (ISW) у звіті за 11 вересня.

"Розмір, масштаб і потенційні перспективи російських контратак 11 вересня в Курській області незрозумілі, і ситуація залишається нестабільною", - йдеться у звіті.

Зокрема, геолокаційні кадри, оприлюднені 11 вересня, показують, що російські війська відвоювали позиції на схід від Журавлів (на північний схід від Кореневого). Додаткові геолокаційні кадри, оприлюднені 10 вересня, показують, що підрозділи російського 51 повітрянодесантного полку (106 дивізія ПДВ) просунулися на північ і північний схід від Снагості (на південь від Кореневого) під час механізованого наступу чисельністю з роту. Російські мілблогери стверджують, що російські війська розпочали механізовану контратаку з півночі біля Кореневого й швидко просунулися до Снагості.

Українські сили, як повідомляється, почали нові атаки проти російської контратаки на захід від Снагості й по всьому українському виступу в Курській області. Українська бригада, що діє в Курській області, повідомила 11 вересня, що українські сили почали атакувати фланг російських військ на захід від Снагості після початкової російської контратаки на Снагість. Російські мілблогери також заявили, що українські сили проводять невеликі механізовані транскордонні атаки в районі Глушкового біля Медвежжя (на південний захід від Снагості й уздовж міжнародного кордону) і в іншому незазначеному районі вздовж міжнародного кордону.

Наявні візуальні докази свідчать, що російські сили, які контратакують у Курській області, діють підрозділами розміром з роту і можуть використовувати елементи більш досвідчених у бою підрозділів для проведення контратак. Російські військові можуть покладатися на відносно досвідчені в бойових діях підрозділи для проведення штурмових операцій у Курській області, хоча незрозуміло, наскільки ефективними будуть ці операції, особливо з огляду на те, що ці підрозділи були сильно деградовані й багаторазово відновлені, як, наприклад, 155 бригада морської піхоти. Також незрозуміло, чи достатньо в російських військ сил, щоб повністю витіснити українські війська (або захиститися від імовірних українських контратак) з Курської області, оскільки російське військове командування, найімовірніше, перекинуло в Курську область елементи цих підрозділів, а не цілі формування, що робить передчасною оцінку довгострокових стратегічних наслідків українського вторгнення.

"Залишається незрозумілим, чи оцінює російська влада, яка реагує на вторгнення до Курська, що поточне угруповання російських військ у Курській області - переважно складається з призовників, нерегулярних російських військ і невеликих елементів регулярних і більш елітних російських підрозділів - може успішно витіснити українські війська з цього району. Російська влада також може планувати перекидання додаткових, більш боєздатних російських підрозділів з України для відбиття українського вторгнення в Курську область, хоча незрозуміло, коли російська влада зможе здійснити таку передислокацію", - наголошується у звіті.

Російські сили можуть мати намір тимчасово розсікти український виступ у Курській області, перш ніж почати більш організовані й добре оснащені зусилля з витіснення українських сил з російської території. Вони можуть працювати над тим, щоб зайняти більш вигідні з тактичного погляду позиції під час цих початкових контратак, перш ніж розпочати масштабнішу контрнаступальну операцію проти українських сил, які діють на північний схід від Кореневого та біля Суджі. Російські сили можуть мати намір зрізати український виступ і просунутися до міжнародного кордону на південний схід від Снагості, щоб ускладнити наявні українські логістичні маршрути й вогневі позиції підтримки ближче до міжнародного кордону, перш ніж розпочати більш масштабну контрнаступальну операцію.

"Було б передчасно оцінювати вплив двох днів російських контратак на місячне українське вторгнення в Курську область, особливо на тлі тривалих українських транскордонних атак, і ISW продовжить оцінювати вплив російських контратак найближчими днями", - підсумували аналітики.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА