Школи можуть вручати медалі випускникам, але не за держрахунок, - голова профільного комітету
Голова Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак заявляє, що школи й надалі зможуть вручати золоті й срібні медалі своїм випускникам, але не за державний кошт.
"Ми не скасовуємо золоті та срібні медалі. Школи і надалі можуть відзначати своїх найкращих випускників медалями. Ми вважаємо недоцільним витрачати мільйони гривень платників податків на централізоване виготовлення медалей. Упевнені, що засновники шкіл (територіальні громади) зможуть собі дозволити виготовлення медалей своїм найкращим випускникам, якщо захочуть", - написав Бабак у телеграм-каналі.
Голова комітету нагадав, що з 2015 року золота або срібна медаль не дає жодних переваг під час вступу до закладів вищої освіти, отже, медаль випускника - це така собі відзнака школи за успіхи в навчанні.
Він також розповів, що кількість медалістів щороку зростає, зокрема 2019 року було 11,4 тис. медалістів, а 2024 року - вже 24,8 тис.
Крім того, Бабак повідомив, що у 2024 році виготовлення медалей обійшлося державному бюджету в 2,9 млн грн, а на 2025 рік, за словами представника Міністерства освіти і науки, бюджетний запит на медалі становить 5,6 млн грн.
"Ще один цікавий факт: списки медалістів формують і передають у лютому-березні, тобто за кілька місяців до закінчення навчання. Тобто наперед визначено, що тисячі потенційних медалістів будуть "дотягувати" оцінками до кінця року, навіть якщо вони перестануть сумлінно вчитися. Тобто процедура замовлення золотих і срібних медалей сприяє недоброчесності", - вважає голова комітету.
Як повідомлялося, 11 вересня комітет Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій рекомендував скасувати вручення в школах золотих і срібних медалей державного зразка.
У серпні освітній омбудсмен надіслав листа до Міністерства освіти і науки та профільного комітету Верховної Ради з пропозицією переглянути систему нагородження випускників шкіл золотими та срібними медалями.