Інтерфакс-Україна
19:05 12.09.2024

Викрито корупційну схему в дорожній сфері в Дніпропетровській ОДА на 286 млн грн

2 хв читати

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) і Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) викрили масштабну корупційну схему в дорожній сфері, яка в період повномасштабного вторгнення РФ завдала державному бюджету збитків на 286 млн грн, повідомила пресслужба НАБУ.

"Про підозру повідомили: ексголові Дніпропетровської ОДА, ексзаступнику голови Дніпропетровської ОДА; екскерівнику департаменту Дніпропетровської ОДА; ексначальнику відділу дорожнього господарства Дніпропетровської ОДА; керівнику суб'єкта господарської діяльності. Кваліфікація: ч. 2 ст. 364 КК України", - ідеться в повідомленні НАБУ в телеграмі у четвер.

Зазначається, що у 2022 році чинне в умовах воєнного стану законодавство дозволяло першочергове фінансування експлуатаційного обслуговування автомобільних доріг, а видатки на поточний і капітальний ремонт доріг були можливі лише в останню чергу. Зважаючи на це, підозрювані з метою отримання можливості фінансування замінили в документах відомості про необхідність у проведенні поточного та капітального ремонту доріг на необхідність їх експлуатаційного обслуговування.

У повідомленні НАБУ йдеться, що при цьому "видатки на таке обслуговування штучно та безпідставно збільшили до 1,5 млрд грн. На цю суму підписали договори на виконання відповідних робіт із компанією на понад 286 млн грн. Частину цих коштів надалі вивели на рахунки інших компаній, пов'язаних із топпосадовцем та його заступником".

Повідомляється, що триває вивчення фактів щодо можливої легалізації незаконно отриманих коштів, встановлюється причетність до злочину інших осіб.

Головою Дніпропетровської ОДА в період із 10 грудня 2020 року до 24 січня 2023 року був Валентин Резніченко.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Глави МЗС Польщі та Угорщини посперечалися через заяву Орбана про замороження активів РФ

За нардепку Скороход внесли заставу "треті особи" - ЗМІ

На фронті більше 140 боєзіткнень за добу, найбільше на покровському напрямку - Генштаб

Міжнародна федерація шахів має намір допустити росіян до турнірів із національною символікою

На Одещині після масованих ударів РФ усі служби працюють у цілодобовому режимі

Віткофф заявив про "значний прогрес" на україно-американських перемовинах за участі Зеленського

МВС: До 14 осіб зросло кількість постраждалих у Запоріжжі внаслідок ворожих обстрілів

Українська та американська делегації продовжать переговори щодо України в Берліні у понеділок

Країни ЄС поблизу кордонів РФ планують посилення обороноздатності через загрозу з боку Росії

У Києві до кінця доби та вранці понеділка очікується туман

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА