На Шевченківській премії буде достатньо військової тематики - Нищук
Голова Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка Євген Нищук вважає, що на Шевченківській премії буде достатньо військової тематики, хоч її і не виділено в окрему номінацію.
"Вона передбачена в критеріях, а не як окремо винесена. Бо якщо її окремо виносити, то виникає запитання: в якому саме напрямі мистецтва?", - сказав Нищук у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" в п'ятницю в Києві, відповідаючи на запитання, чому не виведено в окрему номінацію мистецтво воєнного часу.
Він зазначив, що якщо говорити про критерії, то тема війни зачіпає практично кожну номінацію, зокрема кіно, театр, візуальне мистецтво, журналістику.
"Окремо складно тоді визначати", - додав він.
На уточнювальне запитання, чи не скоротить такий підхід представництво мистецтва воєнного часу в премії, Нищук відповів негативно.
"Ви пам'ятаєте, торік майже кожна номінація була пов'язана з військовою тематикою. Ба більше, здається, п’ять із семи номінантів були діючими військовослужбовцями", - додав він.
Нищук також вважає, що й цього разу військової тематики на премії буде достатньо, зокрема в кінематографі.
Голова Комітету також повідомив, що з 16 вересня розпочнеться кампанія, і до кінця жовтня буде збір заявок, після чого експерти відбиратимуть номінантів.
За його словами, визначення та нагородження лауреатів відбуватиметься в традиційні дати, з проведенням церемонії 9 березня 2025 року.
Як повідомлялося, президент України Володимир Зеленський затвердив зміни до положення про Національну премію України імені Тараса Шевченка. Згідно з новим положенням про Шевченківську премію, до списку номінацій додали декоративно-ужиткове мистецтво, а висувати кандидатів на конкурс у 2024 році зможуть лише культурні інституції. Як і торік, серед номінацій також: література; літературознавство та мистецтвознавство; публіцистика та журналістика; музичне мистецтво; театральне мистецтво; кіномистецтво; візуальні мистецтва.