Інтерфакс-Україна
17:34 13.09.2024

Умань готова прийняти паломників-хасидів, але не може гарантувати стовідсоткової безпеки - Держетнополітики

2 хв читати
Умань готова прийняти паломників-хасидів, але не може гарантувати стовідсоткової безпеки - Держетнополітики

Місто Умань (Черкаська область) готове прийняти паломників на святкування Рош га-Шана, але через обмежену кількість укриттів місто не може гарантувати стовідсоткової безпеки, повідомляє Державна служба України з етнополітики та свободи совісті.

"Незважаючи на триваючу війну, регулярні обстріли та заклики утриматися від поїздок, тисячі брацлавських хасидів, як і щороку, планують прибути до Умані на святкування Рош га-Шана", - ідеться в повідомленні Держетнополітики за результатами засідання міжвідомчої робочої групи щодо підготовки до щорічного паломництва хасидів до Умані.

Зазначено, що першочергові питання, які нині вирішують, включають: порядок перетину кордону України; забезпечення безпеки паломників; облаштування зони паломництва в Умані; умови проживання та харчування паломників; створення інших належних умов для вираження хасидами своїх релігійних почуттів.

Згідно з повідомленням, мер Умані Ірина Плетньова підтвердила готовність міста прийняти паломників, зазначивши, що забезпечено належний санітарний стан і розроблено план дій на випадок надзвичайних ситуацій.

"Водночас вона зауважила, що через обмежену кількість укриттів, необхідних для великої кількості паломників, місто не може гарантувати стовідсоткову безпеку. Це створює значні виклики для місцевої влади та потребує максимальної координації зусиль усіх залучених сторін", - ідеться в повідомленні.

Як повідомлялося, Міністерство закордонних справ України закликало паломників-хасидів утриматися від поїздки до Умані (Черкаська обл.) на святкування Рош га-Шана у 2024 році.

Також Черкаська обласна військова адміністрація (ОВА) закликала хасидів утриматися від паломництва до Умані на святкування Рош га-Шана, але вживає заходів для посилення безпеки.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

У Мінкультури назвали лист дієвців культури і активістів із звинуваченнями частиною інформкампанії проти відомства

На Алеї захисників у Києві відкрили памʼятний знак ССО – КМВА

Сенатор Грем до росіян: Війна Путіна робить Росію не великою, а державою-ізгоєм

Кількість користувачів "бібліотеки комплектувальних" для виробників ОПК перевищила 150 – Сметанін

Чернишов про захист для українців у ЄС: Він має зберігатися до настання миру, але не може тривати вічно

Посол США обговорила з Радою директорів Американської торгової палати в Україні повоєнне відновлення

Зеленський: Працюємо над забезпеченням можливості вигідної роботи з партнерами для інвестицій в Україну

Україна готує нові домовленості з європейськими партнерами для інвестицій у українське виробництво зброї

Заступники голови ОП обговорили з делегацією США мирні ініціативи та угоду про фонд відбудови

Порошенко передав українським військовим на Сумщині дрони та техніку для оборони

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА