22:37 14.09.2024

США допомагають Україні захистити АЕС від російської загрози

2 хв читати
США допомагають Україні захистити АЕС від російської загрози

Загроза нанесення Росією удару по інфраструктурі українських атомних станцій є реальною, тому США надають підтримку Україні в їхньому захисті, повідомив радник з національної безпеки президента США Джейкоб Салліван.

«Росіяни абсолютно нахабно атакують цивільну енергетичну інфраструктуру. Вони вже завдавали ударів по українських атомних електростанціях, і, я думаю, що ми можемо побачити це знову, а вони дуже важливі для забезпечення України енергією», - сказав Салліван на 20-й щорічній зустрічі YES у Києві 13-14 вересня, організованій Фондом Віктора Пінчука.

«Тому потреба допомогти Україні захистити ці атомні електростанції особливо гостра, і ми приділяємо їй першорядну увагу», - додав радник президента Байдена.

За його словами, першим елементом такої підтримки, над якою його команда працює щодня, є додаткові системи ППО.

Другим елементом він назвав пасивний захист. Він нагадав, що багато хто з енергетичних трансформаторів, підстанцій чи інших елементів енергетичної інфраструктури зазнають ударів не балістичних ракет, а іранських безпілотників. Збиток від цих безпілотників можна значно знизити, побудувавши бетонні загородження, необхідні, по суті, для їхньої нейтралізації, що знімає навантаження із системи ППО.

«Україна домоглася непоганих результатів у цьому напрямку, але, чесно кажучи, ще багато чого належить зробити, і ми намагаємося надати їм інструменти для створення такої інфраструктури навколо більшої кількості енергетичних об'єктів», - сказав Салліван.

Він додав, що третій елемент - це швидкий ремонт, і США тільки днями виділили сотні мільйонів доларів на зусилля зі швидкого ремонту енергосистеми.

«Але це те, що вимагає щоденних зусиль, тому що Росія невпинно і жорстко намагається завдати удару по енергосистемі та занурити Україну в холод і темряву, особливо в міру наближення зими», - зазначив радник президента Байдена.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Окупанти зосередилися на покровському напрямку попри втрати – Генштаб

Курщина є особистим приниженням для Путіна і він намагатиметься грати в підвищення ставок перед США, вважає Коваленко

Серед потерпілих від ракетних ударів по Кривому Рогу є поліцейські

Незважаючи на посилений тиск ворога, будемо тримати оборону на Курщині стільки, скільки це буде доцільно та необхідно - Сирський

Серед потерпілих від ракетних ударів по Кривому Рогу є поліцейські

Попри посилений тиск ворога, будемо тримати оборону на Курщині стільки, скільки це буде доцільно та необхідно - Сирський

Україна і Катар обговорили інтереси обох країн, зміцнення та розширення співпраці

Близько 15 країн висловили зацікавленість в обговоренні нової архітектури безпеки для України – Лекорню

Міністри оборони України та Катару обговорили розширення співпраці

Мирний мешканець постраждав внаслідок удару окупантів по Степногірську Запорізької області

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА