Боротьба з корупцією означає підтримку українських захисників на передовій - посол США
Боротися з корупцією означає підтримувати українських захисників на передовій, а також це дуже важливо для залучення приватних інвестицій, необхідних країні для відновлення, наголосила посол США в Україні Бріджит Брінк.
"Я знаю, що тема нашої зустрічі присвячена ОЕСР, але я хотіла б відступити на хвилину і сказати, що я бачу це як надії і мрії українського народу та нашу підтримку цьому. Тому що боротьба з корупцією і підтримка реформ насправді спрямовані на те, щоб упевнитися, що захисники, герої на передовій підтримані грошима, які надходять від різних аспектів держави. Боротися з корупцією - означає підтримувати захисників на передовій", - сказала вона під час заходу "Україна на шляху до ОЕСР та приєднання до конвенції ОЕСР про боротьбу з хабарництвом" у Києві.
Посол наголосила, що боротьба з корупцією також дуже важлива для залучення приватних інвестицій, які необхідні Україні для відновлення, і "наразі значна сума грошей, сотні мільярдів доларів". Крім того, як зазначила посол, це означає рух України до ЄС і НАТО.
"І це те, що ми також рішуче підтримуємо з боку США. Дотримання цих міжнародних стандартів також є дуже важливою частиною досягнення цієї мети. Тож, на мій погляд, просто підтримка реформ і боротьби з корупцією - це підтримка мрії та бажань народу України", - додала Брінк.
Окремо вона наголосила на успіхах, яких Україна досягла на сьогодні, зокрема у сфері цифровізації державних послуг. На думку посла, це не лише змінює Україну, а й "має потенціал вплинути та змінити нас та інші країни, які також можуть отримати користь".
"Україна зараз бореться за своє існування, і ця боротьба стосується кожної людини в цій країні та всіх нас. Але в розпал цієї боротьби український уряд, парламент і народ домоглися величезних успіхів, зокрема й у проведенні цих реформ", - сказала вона.
Окремо посол привітала статус України як учасника робочої групи ОЕСР з питань боротьби з хабарництвом.
"Як я розумію, це вже справило гарний вплив на поліпшення деяких інституційних і правових можливостей антикорупційних інститутів.
Ми хочемо підтримати вас на шляху до повноправного членства, і ми думаємо, що це допоможе вам на цьому шляху до повної відповідності міжнародним критеріям у цих сферах", - зазначила посол.