11:02 17.09.2024

За кордон за умови отримання іноземного громадянства готові виїхати 19% українців - соцопитування

2 хв читати
За кордон за умови отримання іноземного громадянства готові виїхати 19% українців - соцопитування

Готовність переїхати жити за кордон у разі набуття громадянства країн Європейського Cоюзу або США серед українців зросла з 2022 року до 19%, але залишається помітно нижчою, ніж 2020 року, свідчать результати всеукраїнського опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) 1-6 вересня.

Водночас 79% опитаних продовжують стверджувати, що навіть у разі отримання громадянства США/країни ЄС вони все одно залишилися б в Україні.

У жовтні 2020 року КМІС проводив аналогічне опитування, і на той момент 28% дорослих українців готові були виїхати за кордон. У вересні 2022 року частка тих, хто хотів переїхати за кордон, скоротилася до 7%.

У всіх регіонах України спостерігається тренд до зростання частки тих, хто готовий переїхати за кордон, але всюди, крім східних областей, поточний показник нижчий, ніж 2020 року (на сході показники такі самі, як і 2020 року), також у всіх регіонах абсолютна більшість (75-81%) не хотіла би переїжджати за кордон.

Зростання частки тих, хто хотів би переїхати за кордон, відзначається серед усіх вікових категорій, але серед різного віку 74-86% хочуть залишатися жити в Україні. У 2020 році серед 18-29-річних українців майже половина (46%) хотіли би переїхати за кордон, але до вересня 2022 року показник знизився до 13%, а до вересня 2024 року він зріс до 26%. Такий тренд характерний і для 30-44-річних, серед яких зараз 75% не хочуть їхати з України.

Більшість чоловіків 25-55 років (70%) не хотіли б їхати з України навіть у разі отримання іноземного громадянства, хотіли б - 27%. Серед жінок віком 25-55 років 80% не хотіли б їхати з України, хотіли б - 18%. "У 2020 році також помітно більше чоловіків хотіли би переїхати за кордон, ніж жінок. У будь-якому разі, переважна більшість українських чоловіків мобілізаційного віку навіть за наявності легальних можливостей не хотіли б залишати Україну", - зазначають у КМІС.

Коментуючи результати опитування, виконавчий директор КМІС Антон Грушецький зауважив, що "поширений у медіа образ молодого чоловіка, який перепливає Тису, або молодої жінки, котра їде жити краще життя в Європу, не є репрезентативним для чоловіків і жінок України". "Безумовно, проблеми існують, але українці зберігають віру в Україну, зберігають віру в краще майбутнє і демонструють готовність залишатися та працювати на досягнення омріяного майбутнього", - зазначив він.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА