Інтерфакс-Україна
14:45 17.09.2024

Половина опитаних українців виступають за присутність журналістів на засіданнях ВР - соціологи

2 хв читати
Половина опитаних українців виступають за присутність журналістів на засіданнях ВР - соціологи

Половина опитаних українців (50,5%) вважають, що відкритість роботи парламенту значно підвищується завдяки доступу журналістів на засідання, чи то на балконі, чи то в кулуарах, свідчать результати опитування, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова спільно з Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва.

"Цей фактор випереджає інші шляхи забезпечення прозорості, такі як присутність громадськості на засіданнях комітетів (44,2%) та онлайн-трансляції на телеканалі "Рада" (37,4%)", - ідеться в повідомленні на сайті Руху "Чесно", на замовлення якого й було проведено з 8 до 15 серпня 2024 року опитування.

При цьому наголошується, що оцінка значення доступу журналістів до засідань парламенту варіюється залежно від макрорегіонів. На півдні України 65,4% респондентів вважають цей фактор вирішальним, що є найвищим показником серед регіонів. Водночас на сході цей показник становить 41,3%, що свідчить про певні регіональні відмінності у сприйнятті механізмів прозорості парламенту.

Водночас 44,2% українців вважають, що присутність громадськості та журналістів на засіданнях комітетів впливає на відкритість роботи парламенту. Найбільший відсоток підтримки цієї тези в центральному регіоні - 48,2%, а найменший - на сході України: 39,6%.

При цьому, незважаючи на поширеність думки про необхідність онлайн-трансляцій засідань на телеканалі "Рада" (37,4%), їхня важливість значно поступається фізичній присутності медіа. Однак на півдні України трансляції вважаються важливішими - там цей показник становив 58,4%.

У питанні участі опозиції в ефірах телеканалу "Рада" думки розділилися. Лише 23,9% опитаних звернули увагу на важливість цього чинника, а найбільшого значення йому надають у південних і центральних регіонах (32,9% і 28,7% відповідно).

Одним з аспектів відкритості також є трансляція засідань погоджувальних рад або доступ до них - 28,1% зазначили, що це найбільше впливає на прозорість роботи парламенту.

"Результати опитування показують, що громадськість чітко розуміє значущість різних механізмів прозорості роботи парламенту. Присутність журналістів, доступ до засідань комітетів та онлайн-трансляції залишаються основними інструментами забезпечення відкритості парламенту, але важливість кожного з факторів сприймається по-різному залежно від регіону. Отже, українці вбачають у присутності журналістів основну гарантію прозорості роботи Верховної Ради, надаючи перевагу навіть онлайн-трансляціям. Це відзначає необхідність збереження та розширення доступу медіа до парламенту, особливо за часів суспільних змін і війни", - наголошується в повідомленні, оприлюдненому у вівторок.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Єврокомісія хоче прискорити процес відмови у притулку в ЄС вихідцям із "безпечних країн"

Бельгія надасть Україні 150 млн євро технічної допомоги в межах проєкту BE-Relieve Ukraine

Президент Фінляндії обговорив із Зеленським ситуацію на фронті

Мінрозвитку підготувало зміни до правил перевезення домашніх тварин

Поліцейські повідомили про підозру підліткам, причетним до вбивства жителя Прикарпаття

Омбудсман України звернувся до ООН та МКЧХ у зв'язку з черговим розстрілом полоненого

Чеська гуманітарна організація "Людина в біді" допомагатиме з відновленням бізнесу на Херсонщині

Зеленський підписав євроінтеграційний закон про хміль та хмелепродукти

ГУР отримало вертоліт Sikorsky S-76A для здійснення медичної евакуації

Антикорупційні органи повідомили про нову підозру ексзаступнику керівника Офісу президента Смирнову

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА