Інтерфакс-Україна
20:26 25.09.2024

Потураєв допускає провокації у зв'язку з процесом реалізації закону про заборону пов'язаних із РПЦ церков

2 хв читати
Потураєв допускає провокації у зв'язку з процесом реалізації закону про заборону пов'язаних із РПЦ церков

Голова Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв допускає провокації у зв'язку з процесом реалізації закону "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій".

"Сьогодні я, як і мої колеги, отримую невтішні сигнали, що там поки що перемагає, і я сподіваюся, що все ж таки не переможе, думка такої радикальної групи всередині УПЦ, які закликають священство йти на конфронтацію із суспільством і українською державою, заходити в позицію "гнаної церкви", "церкви в підпіллі", - сказав Потураєв в ефірі національного телемарафону в середу.

У зв'язку з цим голова комітету допускає якісь можливі провокації, коли будуть "провокувати правоохоронців, державу, громадян" для того, щоб створити конфліктні ситуації в релігійних громадах навколо храмів.

"Щоб була телевізійна картинка, щоб були фото, які можна буде поширювати, зокрема, на Заході, де вони активно просувають неправду про те, що їх хтось утискає", - додав він.

Потураєв поскаржився, що так звана "радикальна група" в УПЦ (МП) поки що домінує в релігійній організації.

Водночас він висловив сподівання, що проукраїнськи налаштована частина священнослужителів в УПЦ (МП) переможе і церква справді розірве зв'язки з РПЦ.

Як повідомлялося, 20 серпня Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому законопроєкт, що забороняє діяльність в Україні релігійних організацій, афілійованих із Російською православною церквою (№ 8371 "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій").

Через 30 днів від дня його опублікування, а саме 23 вересня, закон набув чинності, окрім кількох положень, які набувають чинності пізніше. Зокрема, наступного дня після публікації Кабінет міністрів розпочинає підготовку підзаконних актів і за дев'ять місяців набуває чинності норма законопроєкту, яка дозволяє Державній службі з питань етнополітики та свободи совісті звертатися до суду з позовом про припинення діяльності релігійної організації, якщо служба встановила зв'язок її з РПЦ (Російською православною церквою) країни-агресора.

Крім того, Кабмін протягом трьох місяців із дня опублікування цього закону має вжити заходів щодо повернення державного майна з користування іноземної релігійної організації, діяльність якої в Україні заборонено, та релігійних організацій, діяльність яких не допускається, а також протягом шести місяців здійснити заходи з повернення держмайна з користування юридичних осіб, власником, учасником яких є іноземна релігійна організація, діяльність якої заборонено в країні.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ПриватБанк за 2-3 роки переобладнає всі відділення у підвищеної доступності для людей з інвалідністю

"Євросолідарність" закликала Зеленського обговорити з представниками фракцій і груп Ради укладену зі США угоду про копалини

Україна продовжує ремонт конфайнмента над ЧАЕС після атаки – МАГАТЕ

Трамп схвалює перший продаж зброї Україні - ЗМІ

Росія не зможе виграти цю війну, росіяни повинні зрозуміти це - Келлог

Взято під варту залізничника, який за завданням ГРУ РФ передавав дані про перевезення військової техніки на Харківщині

Мовний омбудсмен рекомендує Кабміну підготувати зміни до Виборчого кодексу щодо підтвердження володіння українською мовою кандидатами

Кондратюк: Без повного тексту угоди між Україною та США про копалини складно робити висновки

Україна погодилася на запропоновані США умови припинення військових дій - спецпосланець Трампа

До АРМА передано зброю, вилучену ДБР у колишнього комбрига тероборони

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА