02:20 27.09.2024

Вирішення проблеми клієнтів підсанкційного «Фрідом Фінанс» потребує аудиту та законодавчих правок - НКЦПФР

3 хв читати
Вирішення проблеми клієнтів підсанкційного «Фрідом Фінанс» потребує аудиту та законодавчих правок - НКЦПФР

Єдиним розв'язанням проблеми з клієнтами торговця цінними паперами "Фрідом Фінанс Україна" (ФФУ, Київ), який потрапив у жовтні 2022 року під санкції, є зміни до чинного законодавства, заявляє Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР).

"Маючи незалежну експертну думку та підтримку фахових інституцій, регулятор запропонував дієвий механізм виходу з цієї ситуації: Комісія підготувала та подала на розгляд народним депутатам законопроєкт, що вносить зміни до трьох законів України - про санкції, про депозитарну систему та про ринки капіталу", - йдеться у відповіді НКЦПФР на прохання агентства “Інтерфакс-Україна” прокоментувати чергові звинувачення клієнтів ФФУ в бездіяльності.

У Комісії уточнили, що в законі про санкції йдеться про можливість регламентувати дії з активами клієнтів підсанкційного професійного учасника ринків капіталу. «Важливо, що законопроєкт не змінює порядку застосування санкцій до юридичної особи та не впливає на державну санкційну політику», - додали в регуляторі.

НКЦПФР наголосила, що, не чекаючи на розгляд депутатами запропонованого законопроєкту, для прискорення підготовчого процесу призначила в червні цього року тимчасового керівника ФФУ, щойно в Комісії з'явилися нові повноваження після ухвалення поправок до закону про держрегулювання ринку капіталів (№3585-ІХ).

"Важливо розуміти, що процес повернення активів не буде моментальним і автоматичним. Має пройти повний аудит компанії, зокрема зобов'язань і власних коштів. За результатами тимчасовий керівник має надати Комісії детальний план подальших дій. І на основі цієї інформації надалі можна буде оцінити спроможність і терміни повернення заблокованих активів клієнтів", - пояснив регулятор.

НКЦПФР також наполягає на правильності свого рішення призупинити дію ліцензії, а не анулювати її. "Важливо зберегти ліцензію "Фрідом Фінанс Україна" з метою поширення на цього суб'єкта вимог законодавства, як до суб'єкта первинного фінансового моніторингу, так і до ліцензіата. Це потрібно, щоб не допустити втрати інформації та документів про клієнтів, включаючи також інформацію про операції таких клієнтів", - пояснив регулятор.

Раніше керівник ініціативної групи постраждалих приватних інвесторів Максим Дибенко повідомив агентству, що через майже два роки після введення санкцій постраждалими залишаються 12,7 тис. клієнтів, з яких 2,5 тис. інвестували у військові облігації через цього брокера. За його даними, 95% - фізичні особи, а загальна сума заблокованих активів, серед яких корпоративні облігації та кошти на рахунках, становить 3,5 млрд грн.

Голова ініціативної групи також зазначив, що через поточний статус статусом ФФУ його клієнти можуть втратити свої вкладення в єврооблігації України на суму приблизно 800 млн грн, оскільки їх позбавили можливості брати участь у їхній реструктуризації, а їхні папери списали з рахунків "Фрідом Фінанс".

За словами Дибенка, клієнти підсанкційного брокера підтримують ухвалення Радою законопроєкту №11263 "Про захист прав клієнтів підсанкційних професійних учасників ринків капіталу", зареєстрованого в травні цього року членами профільного парламентського комітету, проте проти нього виступає НКЦПФР.

Голова групи також додав, що призначений у червні цього року регулятором тимчасовий керівник "Фрідом Фінанс" Олександр Бондарчук досі не зустрічався з клієнтами компанії, у зв'язку з чим ініціативна група сама постарається найближчим часом зустрітися з ним в офісі.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Сирійська опозиція заявила про захоплення Дамаска та втечу Асада, його місцезнаходження невідоме - ЗМІ

США оголосили про новий пакет військової допомоги Україні на $988 млн, включно з ракетами і безпілотниками

Захисники України в ніч на 8 грудня знищили 28 з 74 ворожих дронів

Двох жителів Донецької області вбито та одного поранено внаслідок ворожих обстрілів упродовж доби

На фронті впродовж доби було 182 бойових зіткнення

На фронті впродовж доби ворог втратив 1460 одиниць живої сили і 64 одиниці техніки

8 грудня: Яке сьогодні свято, все про цей день

У Чорному морі один ворожий корабелі-ракетоносій - ВМС ЗСУ

Зустріч Зеленського, Трампа та Макрона готувалася заздалегідь - Єрмак

ДОТ закупив майже 163 тис. бронежилетів за рік, цього було б достатньо, щоб повністю забезпечити армії кількох країн НАТО разом узятих - Жумаділов

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА