Новий центр допомоги НАТО для України NSATU запрацює наприкінці цього року - Бауер
Голова Військового комітету (ВК) НАТО, адмірал Роб Бауер повідомив, що новий Центр допомоги НАТО для України у сфері безпеки та навчання NSATU (NATO Security Assistance and Training for Ukraine) запрацює наприкінці поточного року.
В ексклюзивному інтерв’ю агентству "Інтерфакс-Україна" Бауер зазначив, що Україна та альянс "стають ближчими через ухвалені рішення". "А це означає, що ми працюємо над сумісністю, коли йдеться про збройні сили. Зараз Україна має безліч різних систем зброї, які надали країни, які її підтримують. Але, звісно, у довгостроковій перспективі ви не хочете стільки різних систем танків і артилерії", - пояснив він
"Отже, частина дискусії, яку ми матимемо з Україною в NSATU, стосується майбутнього Українських Збройних сил. Інша частина дискусії буде стосуватися форми стандартизації, типів танків, типів бронетехніки, артилерії, авіації, всього того, що потрібно збройним силам. Якщо ви стандартизуєте, це коштуватиме менше, і вам знадобиться менше часу на навчання. Отже, це важливий процес", - сказав Бауер.
Водночас голова ВК констатував, що наразі увага зосереджена на тому, щоб "переконатися, що ви виграєте війну, що ви можете продовжувати боротьбу, щоб захистити свою країну, і тому зараз менше уваги приділяється стандартизації, але вона надзвичайно важлива". "І нам потрібно зробити так, щоб Україна могла виграти цю війну, підтримуючи вас у боротьбі, навчаючи ваших солдатів. Ми допоможемо вам з навчанням, ми допоможемо вам з можливостями, ми допоможемо вам з амуніцією. Саме таку роль тепер відіграватиме NSATU", - додав Бауер.
За його словами, зараз триває процес створення команди NSATU, для чого потрібна інфраструктура. "Країни повинні надіслати людей до цього штабу. І зараз ідея полягає в тому, що до кінця цього року ми матимемо команду, як то кажуть, оперативно здатною. Це означає, що він може почати свою роботу. Ми гарантуємо безперебійний перехід від SAG-U (Група сприяння безпеці - Україна) до NSATU, щоб уся підтримка тривала безперервно", - деталізував голова ВК.
Бауер назвав NSATU "одним зі стовпів підтримки України з боку НАТО". Другим "стовпом підтримки" він назвав JATEC у Польщі (JATEC - Analysis, Training, and Education Centre), Центр аналізу, навчання та освіти) і третім – фінансову підтримку, "оскільки ми домовилися на саміті НАТО у Вашингтоні виділити наступного року 40 млрд євро".
"JATEC важливий, тому що це перша спільна інституція НАТО-Україна з цивільним і військовим персоналом під керівництвом Командування НАТО з питань трансформації, яка тепер працюватиме на основі досвіду, засвоєного Україною. Це допоможе Україні під час бою, гарантуючи, що отримані уроки знайдуть свій шлях у допомозі, навчанні, системах озброєння та боєприпасах. Ми також хочемо винести уроки війни в Україні для майбутньої війни", - зазначив він.