Інтерфакс-Україна
19:13 02.10.2024

Росія вчинила в Україні понад 4 700 екологічних злочинів на загальну суму $64 млрд - омбудсмен

1 хв читати
Росія вчинила в Україні понад 4 700 екологічних злочинів на загальну суму $64 млрд - омбудсмен

Росія вчинила в Україні понад 4 700 екологічних злочинів на загальну суму $64 млрд, приблизно 142 тис. км² вважаються потенційно замінованими, повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

"В межах робочої поїздки до Азербайджану виступив на Міжнародному Бакинському форумі омбудсманів з питань зміни клімату та прав людини. Розповів, що Росія скоїла в Україні понад 4700 екологічних злочинів на 64 млрд доларів, що призвело до забруднення ґрунтів, води, повітря та завдало шкоди природно-заповідному фонду України", - написав Лубінець у телеграмі у середу.

За його словами, на форумі також обговорювали питання впливу мінувань на екологію. У зв'язку з цим Лубінець навів такі дані: "Внаслідок російської збройної агресії, Україна є найбільш замінованою державою світу. За даними ООН, це ставить під загрозу життя і здоров’я понад 6 млн людей. Лише з 24 лютого 2022 року від підриву мін та вибухонебезпечних предметів загинуло 309 людей. Близько 142 тисячі км² вважаються потенційно замінованими. Для порівняння, після війни у Хорватії потенційно замінованими вважалися 13 тисяч км². З 1996 року процес розмінування цієї території все ще не завершений!".

Лубінець повідомив, що в Україні до розмінування залучено 2149 операторів протимінної діяльності. Найбільшою потребою для України є забезпечення фахівців належним обладнанням та засобами.

 

ОСТАННЄ

Харків’янин, який під виглядом поїздок на дачу збирав відомості для російського ФСБ про розташування ЗСУ і техніки, проведе 15 років у в'язниці

Інспектори МАГАТЕ їдуть з Ірану

Єрмак повідомив про розмову Зеленського з Трампом

СБУ: в безпілотниках, якими атакували Київ, знайдені компоненти китайського виробництва

Раді пропонують зробити гнучкішими критерії для Клубу білого бізнесу - Гетманцев

Гетманцев після виявлення порушень закликав гральний бізнес не ухилятися від податків

Офіс генпрокурора про ворожі обстріли: всі факти воєнних злочинів РФ будуть передані до трибуналу по агресії

В Києві повністю відновили рух міської електрички після ранкових обмежень

Військова допомога Україні була припинена одноосібно Гегсетом попри результати аналізу - ЗМІ

Серед 6 постраждалих внаслідок атаки РФ у Кривому Розі – 2 рятувальники – ДСНС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА