Інтерфакс-Україна
01:24 03.10.2024

НКЦПФР постфактум дала клієнтам підсанкційного «Фрідом Фінанс» можливість участі в реструктуризації євробондів

3 хв читати
НКЦПФР постфактум дала клієнтам підсанкційного «Фрідом Фінанс» можливість участі в реструктуризації євробондів

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) приблизно за місяць після реструктуризації єврооблігацій України надала можливість брати участь у цій реструктуризації власникам цих єврооблігацій - клієнтам брокера ТОВ «Фрідом Фінанс Україна», робота якого була заблокована після занесення до санкційного списку в жовтні 2022 року.

«Це рішення було ухвалено на підставі звернення тимчасового керівника ТОВ Олександра Бондарчука. Постанова спрямована на вирішення питань забезпечення участі депонентів у корпоративних подіях, пов'язаних з угодами з державним боргом», - зазначила НКЦПФР у пресрелізі, коментуючи затвердження постанови №1217 від 1 жовтня.

Регулятор уточнив, що новий документ дає можливість власникам єврооблігацій реалізовувати свої права через депозитарну установу.

«Важливо, що участь депонентів «Фрідом Фінанс Україна» в цих корпоративних подіях не змінює та не порушує санкційних обмежень, і не призводить до зміни власників облігацій зовнішньої державної позики (єврооблігацій)», - уточнила НКЦПФР.

На її думку, ухвалення цієї постанови є «яскравим прикладом ефективної співпраці з тимчасовим керівником».

«Без впровадження інституту тимчасового керівника Комісія не мала б змоги підтримати депонентів у вирішенні ситуації з реструктуризації державного боргу», - зазначила НКЦПФР.

Керівник ініціативної групи постраждалих приватних інвесторів-клієнтів «Фрідом Фінанс Україна» Максим Дибенко уточнив агентству «Інтерфакс-Україна», що затверджені Комісією зміни стосуються можливості подати свій голос і взяти участь у запропонованому меморандумі з реструктуризації.

«Протягом двох місяців представники ініціативної групи щодня ведуть переговори з усіма залученими органами, державними установами та депутатами. Однак тимчасовий керівник так і не поспілкувався з інвесторами і навіть не зміг надіслати відповідь, окрім заяви, що він робить «усе можливе», - повідомив Дибенко.

«Як і раніше, Комісія звітує, що «все ок», але досі не надала жодної інструкції, як приватним інвесторам скористатися цими рішеннями», - додав голова ініціативної групи.

Голова профільного парламентського комітету Данило Гетманцев на форумі форуму «Діалоги з NV про майбутнє. Бізнес і війна» 2 жовтня в Києві повідомив, що комітет найближчим часом проведе засідання з питання захисту прав інвесторів “Фрідом Фінанс Україна”.

«Те, що відбувається з «Фрідом Фінанс», це... сором, ганьба, це жах якийсь, коли регулятор не може стільки років вирішити це питання, не може, не хоче, я не знаю, що там відбувається в узголів'ї, але це точно не те, що повинно бути насправді», - наголосив голова комітету.

Гетманцев наголосив, що необхідно подякувати від фондового ринку Нацбанку і Мінфіну, «які в останній момент зробили величезний гешефт усім інвесторам українського фондового ринку, тому що там була можливість, що ніхто нічого не отримує, і було б дуже боляче».

Як повідомлялося, клієнти ТОВ «Фрідом Фінанс Україна», які володіли єврооблігаціями України, не змогли взяти участь у голосуванні щодо реструктуризації єврооблігацій України, яка завершилася на початку вересня. Вона передбачає списання 37% боргу з можливістю відновлення 12% у разі досягнення певного рівня ВВП у 2028 році. За добровільну участь в обміні було виплачено винагороду в розмірі 1,25% суми обмінюваних єврооблігацій. Крім цієї винагороди, клієнти «Фрідом Фінанс Україна» та інші власники єврооблігацій, які не брали участі в голосуванні, не отримали нових облігацій частини «B» із погашенням у 2035-2036 роках у розмірі 12,65% від суми облігацій, що їм належали.

За словами Дибенка, клієнтам «Фрідом Фінанс Україна» належали єврооблігації України на суму приблизно 800 млн грн, а загалом у клієнтів брокера заблоковано активи на суму приблизно 3,5 млрд грн. Основну провину за ситуацію, що склалася, ініціативна група покладає на регулятора - НКЦПФР. Зокрема, за його словами, Комісія виступила проти законопроекту №11263 «Про захист прав клієнтів підсанкційних професійних учасників ринків капіталу», який підтримує Нацбанк. Водночас НКЦПФР відкидає ці звинувачення і заявляє, що розробила і подала на розгляд народним депутатам свій законопроєкт, який вносить зміни до трьох законів України - про санкції, про депозитарну систему і про ринки капіталу.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Внаслідок обстрілу Марганця постраждали четверо людей, серед них дворічна дитина - Нацполіція

УЗ отримала нові плацкартні вагони без бокових полиць

Зеленський доручив правоохоронцям приділити особливу увагу пошуку привласнених українських коштів, які були виведені за кордон

Сили оборони продовжують діяти на території Курської та Бєлгородської областей - Зеленський

Зеленський провів Ставку: Завдання – максимально прискорювати створення української балістики

Апарат Ради виключає можливість стороннього втручання в електронну систему голосування - заява

У Клавдієвому-Тарасовому під Києвом у руках 12-річного хлопця вибухнула граната, батько затриманий

У всій 10км зоні від фронту в Донецькій області комендантська година діятиме 20 годин на добу

Інвестфонд з відбудови Україна-США гарантуватиме закупівлі продукції на умовах "бери або плати" – Шмигаль

Зеленський провів нараду щодо розвитку українського флоту військових літаків

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА