Інтерфакс-Україна
19:29 03.10.2024

У МЗС України спростували твердження російських ЗМІ про нібито удари ЗС України по Курській АЕС

1 хв читати
У МЗС України спростували твердження російських ЗМІ про нібито удари ЗС України по Курській АЕС

Повідомлення про нібито нанесення українською стороною ударів по Курській атомній електростанції в місті Курчатов Курської області або поруч із нею є неправдивими, заявляють у Міністерстві закордонних справ України в четвер.

"Ми категорично заперечуємо твердження російських ЗМІ про українські удари по Курській АЕС або поблизу неї. На відміну від російських окупантів, Збройні сили України суворо дотримуються міжнародного гуманітарного права і не нападають на мирних мешканців або цивільну інфраструктуру", - написав речник МЗС Георгій Тихий у соцмережі Х.

Раніше в російських ЗМІ та пабліках з'явилися повідомлення і відео вибухів у місті Курчатов. В українському Центрі протидії дезінформації (ЦПД) заявили, що російські повідомлення про нібито атаку по Курській АЕС чотирма ракетами Himars, які були перехоплені російською протиповітряною обороною, є відвертою неправдою.

"Звичайно, ніхто не бив по АЕС, у цьому немає жодної доцільності. Росіяни показують якусь пожежу в Курчатові і на відео є вибух на землі. До чого тут обстріл АЕС? Вона далеченько. Нічого спільного з атакою на Курську АЕС немає", - заявив керівник ЦПД Андрій Коваленко.

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Шмигаль і Кошта обговорили підготовку до відкриття першого кластеру переговорів про членство України в ЄС

СБУ провела перші допити військовополонених з КНР

З початку доби Сили оборони відбили 111 ворожих атак - Генштаб

Втрати ворога на Покровському напрямку становлять 232 військовослужбовці - Генштаб

Початок розгортання гарантій безпеки можливий в момент припинення вогню – Зеленський

Зеленський: Питання гарантій безпеки – питання не тільки контингенту, я би хотів, щоб долучилися не лише країни НАТО

Контролювати режим припинення вогню можуть американці з тією чи іншою країною Європи, вважає Зеленський

Зеленський розкритикував підхід Бессента до угоди про копалини: В ній має бути паритет, вона має бути вигідною обом сторонам

Україна готова купити в США великий пакет допомоги, розраховує на це навіть як на гарантію безпеки – Зеленський

Трамп роздратований тим, що Путін не виконує те, що він йому обіцяв, вважає Зеленський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА