Інтерфакс-Україна
14:42 08.10.2024

Покарання уникли військові, які вперше самовільно залишили військову частину і вирішили продовжити військову службу, - ДБР

2 хв читати
Покарання уникли військові, які вперше самовільно залишили військову частину і вирішили продовжити військову службу, - ДБР

Суд звільнив від кримінальної відповідальності військових, які вперше самовільно залишили військову частину, оскільки вони виявили бажання продовжити військову службу, повідомило Державне бюро розслідувань (ДБР).

"Наприкінці вересня 2024 року Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області ухвалив рішення не ув’язнювати військовослужбовця, який у грудні 2023 року без відповідних наказів залишив розташування військової частини, що дислокувалася на Дніпропетровщині", - йдеться в повідомленні на сайті відомства у вівторок.

Під час досудового розслідування кримінального провадження слідчі ДБР встановили місцезнаходження військового та затримали його.

Чоловікові було повідомлено про підозру за самовільне залишення військової частини в умовах воєнного стану (ч. 5 ст. 407 КК України).

Під час судового розгляду військовослужбовець заявив клопотання про звільнення його від відповідальності через бажання продовжувати військову службу в одній із частин, командир якої дав згоду на зарахування військового.

Суд постановив звільнити військового від кримінальної відповідальності.

Крім того, 2 жовтня 2024 року Біляєвський районний суд Одеської області та Корабельний районний суд Миколаєва звільнили від кримінальної відповідальності двох військовослужбовців однієї з механізованих бригад. Один із них залишив місце служби в листопаді 2022 року, інший - у січні 2024 року, під час дислокації їх підрозділу на Вінниччині.

Аналогічний вирок 7 жовтня ухвалив Саратський районний суд Одеської області щодо заступника командира роти іншої військової частини, який залишив місце служби в грудні 2024 року, теж під час дислокації на Вінниччині.

Правоохоронці затримали військових. Оскільки військові залишили місце служби вперше і добровільно вирішили продовжити службу, їх було звільнено з-під варти.

Керівництво однієї з військових бригад погодилося прийняти цих осіб на службу, тож вони продовжать захищати країну у складі цього військового підрозділу.

ДБР зазначає, що самовільне залишення військової частини або місця служби, без поважних причин, вчинене в бойовій обстановці, карається позбавленням волі до 10 років. Тож ті, хто вперше потрапив у таку ситуацію, мають шанс повернутися до строю.

"Державне бюро розслідувань проводить кропітку роботу щодо виявлення та повернення на службу бійців, які вперше самовільно залишили свої частини. Цій роботі сприяють нещодавні зміни до Кримінального Кодексу України, які дозволяють судам ухвалювати відповідні рішення", - наголошується в повідомленні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Міносвіти спростувало інформацію про необов'язковість військової підготовки в наступному навчальному році

Контроль якості повітря в селі Житомирської області, де пролунали вибухи показав незначні відхилення – ОВА

Зеленський пропонує ЄС створити міжнародну платформу для контролю за експортом товарів подвійного призначення

Кількість постраждалих в Полтаві зросла до 59 людей – поліція

Природні пожежі на Криті призвели до евакуації тисяч людей

Сибіга зустрівся із керівництвом УЧХ, готується підписання меморандуму про співпрацю

Запорізькі поліцейські повідомили про підозру депутатці з тимчасово окупованої Василівки

ЄК виділить EUR295,5 млн на продовження проекту Rail Baltica

Необхідно усунути правову колізію стосовно пайових внесків для будівництв, розпочатих у 2021р

Окупанти просунулися у Кам'янському, Зірці, біля Андріївки, Багатиря, Неліпівки та Синьківки – DeepState

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА