Рада ухвалила закон про підвищення військового збору з 1,5% до 5% і низки інших податків і зборів
Верховна Рада ухвалила в цілому закон (№11416д) про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування в умовах дії воєнного стану, який передбачає підвищення з 1 жовтня цього року військового збору (ВЗ) з 1,5% до 5%, податку на прибуток банків до 50% за 2024 рік і збільшення низки інших податків і зборів.
Як випливає з трансляції, яку веде з Ради народний депутат Олексій Гончаренко, за проголосувало 247 народних депутатів за необхідного мінімуму в 226 голосів.
Зокрема, закон підтримали 192 депутати "Слуги народу", 18 - "Платформи за життя і мир", 15 - "Довіри", 13 - "Відновлення України", 4 - "За майбутнє" і 1 - "Голосу", тоді як проти було подано 40 голосів.
Під час слухань було включено норму, що підвищення військового збору не поширюється на зарплати військовослужбовцям.
Крім того, депутати не змогли підтримати правку №988 голови профільного парламентського комітету Данила Гетманцева про військовий збір - "за" було подано 219 голосів.
"Я б зараз не сказав, що закон про податки ухвалено... Для розуміння, ця правка - це половина закону - вона фізично викладена на 10-ти сторінках А4. Тому, щось мені здається, що доведеться переголосувати закон для банального приведення його до якогось порядку....", - прокоментував перший заступник голови комітету Ярослав Железняк із фракції "Голос".
Він додав, що під час слухань було також ухвалено правки, які фактично скасовують статус податкового агента для нотаріуса під час посвідчення ним договорів купівлі-продажу (міни) між фізособами.
Як повідомлялося, законопроєкт №11416д, окрім збільшення ВЗ для найманих працівників, також передбачав запровадження його для фізосіб-підприємців у розмірі 1% від обороту для III групи та 10% від мінімальної зарплати (наразі - 800 грн) для І-ї, ІІ-ї та ІV-ї групи, підвищення до 50% податку на прибуток банків на весь 2024 рік і підвищення з 2025 року з 18% до 25% податку на прибуток для фінустанов (окрім страховиків).
З інших нових норм - введення авансових внесків на прибуток АЗС, прив'язка ставки авансового внеску для пунктів обміну валюти до євро, збільшення мінімального податкового зобов'язання для сільгоспземель і збільшення ренти на видобуток щебеню, підвищення мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на алкогольні напої на 50%, але в той самий час звільнення від оподаткування одержуваних громадянами коштів у межах національної програми кешбеку.
Крім того, з 1 січня 2025 року вводять норму про перехід зі щоквартальної на щомісячну звітність із податку на доходи фізосіб.