Інтерфакс-Україна
18:39 10.10.2024

Українська журналістка Рощина померла в російському полоні - Координаційний штаб

2 хв читати

Журналістка українського видання Hromadske Вікторія Рощина, яка готувала матеріали про воєнні дії на сході та півдні України 2022 року і яку викрали російські окупанти в Бердянську Запорізької області, померла в російському полоні, повідомив представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими в Україні Петро Яценко.

"Справді, ми провели внутрішнє розслідування і, на жаль, ця інформація підтверджена. На жаль, інформація про смерть Вікторії підтверджена", - сказав Яценко в ефірі національного телемарафону в четвер увечері.

За його словами, поки що зарано говорити про обставини смерті Рощиної, вони з'ясовуються. Водночас представник Координаційного штабу розповів, що проводилася робота зі звільнення журналістки з полону.

"Вікторія Рощина, так само як і всі українські журналісти, зараз у нас числиться в російському полоні. Близько 25 українських журналістів (перебувають у полоні в РФ - ІФ-У), є також ті, які вважаються зниклими безвісти. Робота щодо всіх них ведеться. І робота зі звільнення Вікторії також велася, і те, що її переводили з Таганрога до Москви - це був етап її підготовки до звільнення", - розповів Яценко.

Пізніше представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов повідомив у коментарі "Українській правді", що офіційного підтвердження смерті Рощиної з боку РФ немає. У ГУР цю інформацію отримали й перевіряють.

Він повідомив, що Рощина мала бути включена в один із найближчих обмінів полоненими. Її мали етапувати до в'язниці "Лефортово" в Москві, щоб підготувати повернення в Україну. "Найближчим часом вона мала бути вдома, для цього було зроблено все необхідне", - розповів Юсов.

Як повідомлялося, 15 березня 2022 року представники ФСБ РФ і російських окупаційних збройних сил викрали й утримували десять днів у місті Бердянську Запорізької області Вікторію Рощину, яка готувала матеріали щодо воєнних дій на сході й півдні України. Після цього її місцезнаходження тривалий час не було відоме. Було розпочато кримінальне провадження за фактом порушення законів і звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України).

У 2023 році вона знову поїхала на окуповану РФ територію України через треті країни для підготовки репортажу і зникла 3 серпня. У травні 2024 року в РФ уперше визнали, що затримали Рощину.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Трамп вилетів на Аляску на саміт з Путіним

Макрон і Зеленський домовилися зустрітися після саміту на Алясці - ЗМІ

Військовослужбовця засуджено до 15 років ув'язнення за перехід на бік ворога і включено до списку для обміну як військовополоненого

Білий дім оприлюднив повний склад делегації, яка зустрінеться з Путіним на Алясці

Правоохоронці повідомили чотирьом депутатам з кількох областей про підозру в недекларуванні майна

Канада розглядає можливість підтримки виробництва українських далекобійних дронів

СБУ та Нацполіція викрили на Черкащині схему розкрадання державного газу на 251 млн грн

Путін має серйозно поставитися до пропозиції Трампа і розпочати переговори з Україною без жодних умов – Мерц

Трамп особисто зустріне Путіна на військовій базі на Алясці

В Рязанській області РФ вибухнув пороховий завод - ЦПД

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА