Недофінансування й низька оплата праці перешкоджають розвитку культури - УКФ
Головними перешкодами розвитку української культури під час війни є відсутність стабільної державної фінансової підтримки та низький рівень оплати праці в культурній сфері, свідчать результати дослідження "Стратегії адаптації культури та креативних індустрій до умов війни", проведеного Українським культурним фондом (УКФ).
"Опитування показало, що оцінка стану української сфери культури не зазнала суттєвих змін у порівнянні з попередніми хвилями дослідження. Переважна більшість респондентів зазначають, що нині стан культури задовільний (41,3%) або поганий (41,1%), 5,7% називають його добрим", - ідеться в повідомленні УКФ.
Зазначено, що найнижчу оцінку рівня підтримки сфери культури опитані дали бізнесу й приватному сектору (29,1%) і центральним органам влади (75,2%), водночас спостерігається підвищення частки респондентів, які помічають допомогу від міжнародних організацій.
Згідно з повідомленням, іншим фактором, що гальмує розвиток культурної галузі України, на думку опитаних, є низький рівень оплати праці (61,6%) й низька якість освіти у сфері (25,5%).
"Дещо більше уваги респонденти звертають на кадрові проблеми (40,1%). Цей показник зріс на 5,7% порівняно з третьою хвилею дослідження. Серед інших названих перешкод розвитку української культури: відсутність державної стратегії розвитку культури, корупція, бюрократія, застарілі підходи у сфері управління культурними інституціями", - додали в УКФ.
У відомстві наголосили, що дослідження вкотре засвідчило стабільно високий запит організацій культурної сфери на державну грантову допомогу.
"Також організації потребують більшої компенсації зарплат, просування за кордоном та спеціального податкового режиму. Водночас потреба в освітніх програмах, тренінгах, консультаціях дещо знизилася. Серед тих, хто обрав варіант "інше", провідну позицію зайняла можливість бронювання працівників", - ідеться в повідомленні.