Інтерфакс-Україна
09:56 15.10.2024

Більшість українців не очікує змін від кадрових перестановок у Кабміні - соцопитування

2 хв читати
Більшість українців не очікує змін від кадрових перестановок у Кабміні - соцопитування

Половина (50%) українців підтримує створення уряду народної єдності, при цьому більшість (74%) вважає, що від проведених нещодавно в Кабінеті Міністрів кадрових змін нічого не зміниться, свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології 20-27 вересня.

Лише 12% очікують поліпшення роботи уряду після кадрових перестановок, а 6% очікують погіршення його роботи.

На заході країни менше (6%) очікують поліпшення роботи Кабміну, ніж на сході (17%), кількість тих, хто очікує погіршення, і тих, хто не очікує змін, відрізняються несуттєво. При цьому серед тих, хто довіряє президенту України Володимиру Зеленському, на позитивні зміни в роботі Кабміну очікують 19% респондентів, а серед тих, хто не довіряє, - лише 3%.

До створення уряду національної єдності позитивно ставиться половина опитаних, негативно - 13%, 33% - нейтрально.

При цьому на заході та в центрі країни більше тих, хто негативно ставиться до такої ідеї (13-17%), на півдні та сході таких менше (8%). Решта показників у регіональному розрізі відрізняються несуттєво. Також частіше негативно ставляться до створення уряду народної єдності ті, хто не довіряють Зеленському (17%), ніж ті, хто довіряють (10%). Водночас серед тих, хто не довіряє Зеленському, дещо більше й тих, хто ставиться до створення уряду народної єдності позитивно (53% проти 49%), водночас суттєво менше тих, хто ставиться нейтрально (27% проти 37%).

"У ситуації, коли, наприклад, опція з виборами неможлива через війну, окремі кадрові зміни можуть виглядати способом "випустити пару" і привнести "свіжість" у сприйняття уряду громадськістю. Наразі ж ми бачимо, що немає ані значного захвату від змін, ані категоричного неприйняття. Ситуація з урядом національної єдності є більш складною і демонструє значну залежність від формулювання питання... Коли йдеться не про окремі політичні сили, а про найширше об'єднання різноманітних патріотичних сил, тоді підтримка є значно вищою", - зазначив виконавчий директор КМІС Антон Грушецький.

"Більшість українців підтримують критику влади, але хочуть, щоб це було в конструктивних межах. Тобто загалом серед українців є запит на єднання і підтримання згуртованості як важливого чинника оборони", - додав він.

Опитування проводили методом телефонних інтерв'ю (CATI) серед 1 001 повнолітнього респондента в усіх підконтрольних уряду регіонах України. Формально, за звичайних обставин, статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з урахуванням дизайн-ефекту 1,3) не перевищувала 4,1% для показників, близьких до 50% і 1,8% - для показників, близьких до 5%. В умовах війни, крім зазначеної формальної похибки, додається певне систематичне відхилення, але отримані результати все одно зберігають високу репрезентативність.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Ще один конгресмен США обурений призупиненням поставок зброї Україні

Ворог атакував Одесу БпЛА, пошкоджені житлові будинки - Кіпер

Пентагон надає Трампу рекомендації щодо військової допомоги Україні - речник

АЗК "Укрнафти" несуттєво постраждала від вибухів на трасі М06 і продовжує працювати у штатному режимі

ЗСУ ліквідували понад 120 окупантів на Покровському напрямку, всього на фронті 140 боїв - Генштаб

До 24 зросла кількість постраждалих через вибух на трасі М-06 на Житомирщині

Три ЛЕП пошкоджені внаслідок вибуху на Житомирщині, без світла 735 помешкань

Конгресмен США закликав адміністрацію Трампа прояснити ситуацію щодо призупинення постачання зброї Україні

ЄС та Китай провели 13-й стратегічний діалог, обговорили війну в Україні, геополітику та торгівлю

Зеленський: розраховуємо на голос американського бізнесу в наших відносинах зі США

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА