Інтерфакс-Україна
14:20 15.10.2024

Кількість страт окупантами українських військовополонених збільшилася цього року - генпрокурор

2 хв читати
Кількість страт окупантами українських військовополонених збільшилася цього року - генпрокурор

Кількість фактів страти окупантами українських військовополонених у 2024 році зросла, ці злочини є не поодинокими інцидентами, а цілеспрямованою політикою РФ, повідомив генеральний прокурор Андрій Костін в інтерв'ю бельгійському медіа La Libre.

"Ми можемо довести, що ці випадки (страти українських військовополонених - ІФ-У) - не поодинокі інциденти, а організована та цілеспрямована політика. Наприклад, у нас є аудіозапис, на якому російський офіцер наказує своїм військам не брати полонених на полі бою, а вбивати українців", - наводить Офіс генпрокурора у вівторок у телеграм-каналі слова Костіна в інтерв'ю бельгійському виданню.

За словами генпрокурора, кількість фактів страти окупантами українських військовополонених за останній рік зросла, - тортури і страта без суду та слідства використовуються як зброя війни, залякування і знищення.

Також, за інформацією відомства, Костін розповів загалом про розслідування воєнних злочинів: "Ми документуємо, розслідуємо і переслідуємо в національних судах кожен злочин, скоєний агресором. Але наше завдання йде набагато далі. Ми впроваджуємо методологію переслідування більш специфічних злочинів, таких як сексуальне насильство, злочини проти дітей та екологічні злочини", - наголосив генпрокурор.

Також він звернув увагу, що одне з ключових завдань для правосуддя - відповідальність РФ та її керівництва за злочин агресії, без якого не було б скоєно понад 140 тис. воєнних злочинів.

"Важливо притягнути до відповідальності натхненників цього вторгнення - президента, прем'єр-міністра, членів так званої трійки - і показати їм, що вони можуть понести відповідальність, незважаючи на прогалини в міжнародному праві. МКС не має юрисдикції в цьому питанні, але ми працюємо над правовою формулою з близько 40 державами по всьому світу", - наголосив Костін.

Крім того, генпрокурор знову наголосив, що якщо Володимир Путін наважиться відвідати зустріч G20 у Бразилії, то він має бути там заарештований. "Відмова виконати ордер на арешт посилює позиції росії. Всі наші надії тепер покладаються на незалежність бразильської судової системи", - заявив український генпрокурор.

Як повідомлялося, на зустрічі з українськими журналістами в Гаазі (Нідерланди) прокурор Міжнародного кримінального суду (МКС) Карім Хан повідомив, що страта цивільних і військовополонених українців як безкарна дія може перебувати в юрисдикції МКС.

Речник МКС Фаді ель-Абдалла, коментуючи можливість "монгольського варіанту" на G20, наголосив, що МКС апелює до правових домовленостей країн-учасниць Римського статуту, а також порадив не будувати припущень щодо дій Бразилії в разі приїзду Володимира Путіна на саміт G20.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Росіяни зберігають високу активність на покровському напрямку – Генштаб ЗСУ

Міносвіти і Мінцифри розробили рекомендації щодо відповідального використання ШІ в закладах вищої освіти

Верифіковано вже понад 90% вулиць у Єдиному держреєстрі адрес - Мінрозвитку

"Метінвест" спрямував 1000 тонн сталі зі свого британського активу на побудову стадіону у Ліверпулі

Рада має намір встановити відповідальність за депортацію та використання дитини у військових цілях

У Джамму й Кашмірі з міркувань безпеки закрили десятки туристичних об'єктів

У Києві затримали шахрая, який "влаштовував" у ГУР за $5 тис. - Нацполіція

ДБР затримало правоохоронця з Буковини, який разом зі спільником переправляв ухилянтів до Румунії

Кабмін розподілив ще 273,7 млн грн на закупівлю шкільних автобусів

Уряд схвалив законопроєкт про ратифікацію Угоди про Всеосяжне економічне партнерство між Україною та ОАЕ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА