17:17 15.10.2024

Роки зусиль підуть на притягнення до відповідальності причетних до тортур українців, вважає Костін

2 хв читати
Роки зусиль підуть на притягнення до відповідальності причетних до тортур українців, вважає Костін

Для ефективного розслідування і притягнення до відповідальності всіх винних у тортурах українських військовополонених і цивільних потрібні роки спільних зусиль України та міжнародних партнерів, зазначає генеральний прокурор Андрій Костін.

Під час дискусії у вівторок у Брюсселі, присвяченій гуманітарним і правовим питанням щодо українських військовополонених і цивільних, Костін наголосив, що відповідальність за такі міжнародні злочини насамперед означає відповідальність РФ і російських державних посадовців відповідно до міжнародного права.

Тобто, за словами Костіна, йдеться про використання всіх доступних юридичних механізмів на національному та міжнародному рівнях.

"Для нас немає завдання важливішого, ніж забезпечення правосуддя через національні системи... Ми всі маємо розуміти, що будуть потрібні роки, якщо не десятиліття, активної роботи не лише України, а й наших партнерів, щоб ефективно розслідувати, переслідувати і притягати всіх винних до відповідальності", - сказав генпрокурор.

Костін звернув увагу, що міжнародні правові механізми можуть відіграти важливу роль у питанні притягнення винних до відповідальності.

"Ми активно співпрацюємо з Міжнародним кримінальним судом, який уже видав шість ордерів на арешт керівництва рф. МКС може відіграти вирішальну роль у цій справі, притягаючи до відповідальності творців катівень", - наголосив генпрокурор.

При цьому він зазначив, що не варто забувати про квазісудові механізми, які відкрито інформують про злочини окупантів. Зокрема, за словами генпрокурора, Незалежна комісія ООН неодноразово документувала порушення Росії щодо українських військовополонених і цивільних осіб. "Ми також працюємо з Механізмом ОБСЄ та його доповіддю про затриманих цивільних осіб, яка була першою у своєму роді, де детально описувалося позбавлення волі українських цивільних осіб росією та супутні воєнні злочини", - додав Костін.

Крім того, генпрокурор нагадав про важливість роботи спільної слідчої групи (Joint investigation team, JIT) під керівництвом Євроюсту і наголосив, що понад 20 держав проводять власні розслідування міжнародних злочинів, скоєних РФ в Україні.

"Уже є кейси в США і Литві, які безпосередньо пов'язані з жорстоким поводженням у місцях тримання під вартою з боку російських збройних сил і пов'язаних із ними військовослужбовців", - додав генпрокурор.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Мінкультури вважає неприпустимим будівництво підземного паркінгу на Старокиївській горі в столиці

Шмигаль запропонував партнерам створити Оперативну групу з відновлення та Дорадчу групу при Агентстві відновлення

На Донеччині через обстріли за минулу добу загинули 2 людини, поранено - 8

На Харківщині внаслідок пожежі загинуло 5 людей, зокрема 4 дитини - ДСНС

Фінал "Дитячого Євробачення-2024" відбудеться 16 листопада

На промоб'єкті в Полтавській області виникла пожежа через атаку БПЛА, до ранку загасили

Посол ЄС прогнозує, що Україна може до кінця десятиліття вступити до ЄС, попри всі складнощі

Незначний мокрий сніг і дощ очікується в Україні в п’ятницю, на дорогах ожеледиця

Жертви сексуального насильства в умовах війни отримали понад 300 виплат проміжних репарацій

Іллінка під українським контролем, у Куп'янську військ РФ немає - СтратКом ЗСУ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА