Інтерфакс-Україна
17:17 15.10.2024

Роки зусиль підуть на притягнення до відповідальності причетних до тортур українців, вважає Костін

2 хв читати
Роки зусиль підуть на притягнення до відповідальності причетних до тортур українців, вважає Костін

Для ефективного розслідування і притягнення до відповідальності всіх винних у тортурах українських військовополонених і цивільних потрібні роки спільних зусиль України та міжнародних партнерів, зазначає генеральний прокурор Андрій Костін.

Під час дискусії у вівторок у Брюсселі, присвяченій гуманітарним і правовим питанням щодо українських військовополонених і цивільних, Костін наголосив, що відповідальність за такі міжнародні злочини насамперед означає відповідальність РФ і російських державних посадовців відповідно до міжнародного права.

Тобто, за словами Костіна, йдеться про використання всіх доступних юридичних механізмів на національному та міжнародному рівнях.

"Для нас немає завдання важливішого, ніж забезпечення правосуддя через національні системи... Ми всі маємо розуміти, що будуть потрібні роки, якщо не десятиліття, активної роботи не лише України, а й наших партнерів, щоб ефективно розслідувати, переслідувати і притягати всіх винних до відповідальності", - сказав генпрокурор.

Костін звернув увагу, що міжнародні правові механізми можуть відіграти важливу роль у питанні притягнення винних до відповідальності.

"Ми активно співпрацюємо з Міжнародним кримінальним судом, який уже видав шість ордерів на арешт керівництва рф. МКС може відіграти вирішальну роль у цій справі, притягаючи до відповідальності творців катівень", - наголосив генпрокурор.

При цьому він зазначив, що не варто забувати про квазісудові механізми, які відкрито інформують про злочини окупантів. Зокрема, за словами генпрокурора, Незалежна комісія ООН неодноразово документувала порушення Росії щодо українських військовополонених і цивільних осіб. "Ми також працюємо з Механізмом ОБСЄ та його доповіддю про затриманих цивільних осіб, яка була першою у своєму роді, де детально описувалося позбавлення волі українських цивільних осіб росією та супутні воєнні злочини", - додав Костін.

Крім того, генпрокурор нагадав про важливість роботи спільної слідчої групи (Joint investigation team, JIT) під керівництвом Євроюсту і наголосив, що понад 20 держав проводять власні розслідування міжнародних злочинів, скоєних РФ в Україні.

"Уже є кейси в США і Литві, які безпосередньо пов'язані з жорстоким поводженням у місцях тримання під вартою з боку російських збройних сил і пов'язаних із ними військовослужбовців", - додав генпрокурор.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Дипломати та економісти вважають, що Путін переграв Трампа і Трамп спробує переконати Україну прийняти вимоги Путіна

Мерц, Мелоні, фон дер Ляєн та Стубб в цілому задоволені розмовою з Трампом про його спілкування з Путіним

ЄС ухвалить 17-й пакет санкцій у вівторок, 18-й на підході – голова МЗС Естонії

З початку доби Сили оборони відбили 156 ворожих атак - Генштаб

Трамп та Путін не обговорювали часові рамки можливого припинення вогню між Росією та України – помічник Путіна

Зеленський закликає не розмивати пропозицію про припинення вогню та посилити санкції проти РФ за відмову від нього

Харківський шпиталь продовжує збір на комп'ютерний томограф, попри обіцянку МОЗ замінити зіпсований

Зеленський про обмін військовополонених: Україна не підтримує підходу міняти дітей на військових

Зеленський впевнений у запровадженні Європою санкцій проти РФ, і що з США треба працювати, щоб вони зробили те ж саме

Україна розглядає Туреччину, Ватикан або Швейцарію як майданчики для переговорів з РФ, США та ЄС – Зеленський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА