Інтерфакс-Україна
18:14 15.10.2024

РФ активно намагається сформувати в українців негативне ставлення до процесу мобілізації та розколоти суспільство - Нацрада телерадіомовлення

2 хв читати
РФ активно намагається сформувати в українців негативне ставлення до процесу мобілізації та розколоти суспільство - Нацрада телерадіомовлення

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення закликає медіа до коректного та професійного підходу у висвітленні процесу мобілізації та діяльності ТЦК, оскільки ці теми зазнають особливих інформаційних атак через активне фокусування та поширення фейків з боку ворога.

"Ворог активно намагається сформувати в українському суспільстві негативне ставлення до процесу мобілізації, "демонізації" ТЦК та їх співробітників тощо. Мета такої діяльності – зупинити мобілізацію, розколоти суспільство, посіяти паніку і розбрат, і таким чином знизити обороноздатність нашої країни", - наголошується в повідомленні Нацради.

Так, за даними Національного проєкту з медіаграмотності "Фільтр", російська влада заклала у держбюджеті на пропаганду $1,6 млрд. При цьому переважно інформаційні зусилля країни-агресора спрямовані саме на українську аудиторію. Насамперед пропаганда Росії намагається просувати через медіа дезінформацію, пов'язану з мобілізаційними процесами в Україні, маніпулювати громадською думкою, прагнучи дискредитувати українські державні інституції та армію, а також дезорієнтувати й залякати населення, розколоти суспільство через вигадані суперечки та вигадливі наративи дезінформації та, як наслідок, знизити міжнародну підтримку України.

"Ворог чітко знає – чим менше українських бійців, тим ближче перемога росії. Протистояти цьому можна лише поєднуючи зусилля народу, війська і медіа, а не протиставляючи їх одне одному", - зазначає Нацрада.

У зв'язку з цим Нацрада закликає українські медіа дотримуватися професійних стандартів, ретельно вивчати джерела, зокрема й під час цитування іноземних ресурсів, достовірність і походження будь-якої інформації, особливо пов'язаної з мобілізаційними процесами та воєнними діями.

Рекомендується навіть у разі висвітлення будь-якого суперечливого випадку затримання людини представниками ТЦК максимально обережно використовувати цитати, бо емоційні висловлювання в таких випадках є природніми, але їх поява в медіа з поширенням перекручується та надає їм перебільшеного значення.

Українським медіа, наголошують у нацраді, необхідно розуміти, що більшість повідомлень про неприємні факти надходять із соцмереж, де важко перевірити і сам факт, і тим паче обставини того, що сталося, особливо з огляду на активність ворога - тож фактчекінг є непорушною основою якісного інформування.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Качка обговорив із послами країн-членів ЄС ситуацію довкола НАБУ та САП

Тема енергоефективності стане частиною шкільної програми з нового навчального року

Найбільшим здобутком НАБУ і САП в системі правосуддя була неможливість з ними домовитися - адвокат

Олександр, Марк, Софія та Емілія є найпопулярнішими іменами в Україні у 1-му півріччі 2025 року

Вартість спецсесії ЄВІ становитеме 1176 грн

Викрито розробника однієї з найвідоміших у світі хакерських платформ

Російський обстріл пошкодив в Одесі 7 об’єктів культспадщини, з яких 4 - пам’ятки національного значення

У Харкові вже 37 постраждалих

Посли G7 в Україні очікують анонсований Зеленським законопроєкт, який забезпечить незалежність антикорупційних органів

Мета нічного обстрілу залізниці навколо Одеси – заблокувати доступ до морпортів – "Укрзалізниця"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА