Участь у 2-й Протимінній конференції щодо України в Лозанні візьмуть понад 50 країн і 10 організацій
Друга щорічна конференція з питань протимінної діяльності в Україні (Ukraine Mine Action Conference, UMAC-2024), що пройде у швейцарській Лозанні 17-18 жовтня, збере 52 країни і 10 міжнародних організацій, повідомило Міністерство економіки в середу.
"Конференція в Лозанні, яку підтримали понад 60 країн і міжнародних організацій, - це важливий крок для координації зусиль, спрямованих на розмінування України. Ми очікуємо привезти з Лозанни як фінансову підтримку, так і нове обладнання для розмінування", - наводяться в релізі слова глави української делегації, першої віцепрем'єрки - міністерки економіки Юлії Свириденко.
За її словами, за рік після першої такої конференції в хорватському Загребі, яка зібрала представників 43 країн світу, Україна виконала величезну роботу у сфері протимінної діяльності.
"Ми ухвалили Національну стратегію протимінної діяльності до 2033 року та Оперативний план. Ми випробовуємо інноваційні технології в розмінуванні як із невеликими командами локальних розробників, так і з залученням технологічних гігантів", - зазначила Свириденко.
Вона наголосила, що Україна збільшила свій потенціал у протимінній діяльності завдяки підтримці та досвіду партнерів, і водночас пропонує рішення, які можуть змінити глобальні підходи до розмінування.
Організаторами конференції виступають Швейцарія та Україна, відкриє конференцію президентка Швейцарії Віола Амгерд, а серед спікерів будуть також очільник МЗС Швейцарії Ігнаціо Кассіс, старший міністр та віцепрезидент Управління з питань протимінної діяльності та допомоги жертвам Камбоджі - президент П'ятої оглядової конференції Конвенції про заборону протипіхотних мін доктор Лі Туч, виконувач обов'язків помічника держсекретаря із Бюро з воєнно-політичних справ Держдепартаменту США Стенлі Л. Браун, очільник МЗС Хорватії і Японії Гордан Грлич-Радман та інші.
Серед учасників міжнародних організацій заявлено Європейську комісію, Продовольчу і сільськогосподарську організацію ООН (ФАО), НАТО і ОБСЄ, Організацію американських держав (ОАД), Програму розвитку ООН (ПРООН), ЮНІСЕФ, Службу ООН з протимінної діяльності (ЮНМАС), Управління ООН з обслуговування проєктів (ЮНОПС) та Всесвітню продовольчу програму (ВПП).
Зокрема, ФАО і ВВП проведуть у межах конференції окремий захід, присвячений відновленню продовольчої безпеки за допомогою розмінування.
Програма другої конференції, на відміну від першої, передбачає окремі паралельні панелі, присвячені трьом темам: Люди і гарантування безпеки та захисту цивільного населення за допомогою гуманітарного розмінування; Партнери та важливість партнерства й обміну знаннями; Прогрес та інноваційні фінансові механізми - забезпечення сталого майбутнього для протимінної діяльності.