17 жовтня: Яке сьогодні свято, все про цей день
ДЕНЬ 967 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 967 RUSSIAN AGRESSION
17 жовтня відзначають Міжнародний день боротьби за ліквідацію злиднів, Міжнародний день кредитних спілок, Всесвітній день донорства і трансплантації органів, Всесвітній день травм, День електронних таблиць, День яскравого одягу, Міжнародний день правильних дій під час землетрусів.
В Аргентині - День лояльності, у Болівії - День національної гідності, в Таїланді - День національної поліції, в Індії - День цифрового суспільства, Національний день пасти в США, Октоберфест у Лімбургу, Фестиваль Каннамесай в Японії, Холь га-Моед Суккот в Ізраїлі.
У 1902 році в Детройті (США) випущено перший автомобіль марки Cadillac.
Православна церква вшановує пам'ять святого пророка Осії; святого преподобномученика Андрія Критського.
Юдеї відзначають Суккот - Свято кущів.
Міжнародний день боротьби за ліквідацію злиднів
Відзначається щорічно відповідно до рішення Генасамблеї ООН A/RES/47/196.
Історія проведення Міжнародного дня боротьби за ліквідацію злиднів нерозривно пов'язана з датою 17 жовтня 1987 року. Того дня понад сто тисяч людей зібралися на площі Трокадеро в Парижі, де в 1948 році підписали Загальну декларацію прав людини, щоб вшанувати пам'ять жертв крайніх злиднів, насильства і голоду.
Присутні заявили, що злидні є порушенням прав людини, і підтвердили необхідність спільними зусиллями домагатися дотримання цих прав. Відповідні заяви накреслено на Пам'ятному камені, який було відкрито того дня.
Відтоді люди найрізноманітніших станів, переконань і соціального походження щорічно збираються 17 жовтня, щоб підтвердити незмінність своєї позиції та продемонструвати солідарність із малозабезпеченими. Такі ж пам'ятні камені були відкриті в багатьох країнах світу, і вони є місцем збору для проведення Дня. Один такий камінь розташований у саду Центральних установ ООН, і саме біля нього проводять урочисту церемонію, яку щорічно організовує Секретаріат Організації Об'єднаних Націй у Нью-Йорку.
Міжнародний день кредитних спілок
Свято відзначається з 1948 року за ініціативи Всесвітньої Ради Кредитних Спілок.
Щороку в третій четвер жовтня працівники всіх видів споживчих кооперативів відзначають своє професійне свято - Міжнародний День кредитних спілок.
Кредитною спілкою називають організацію фінансової взаємодопомоги громадян. Це одна з наймасовіших і найпривабливіших для населення фінансових організацій, що становить некомерційну альтернативу банкам. Оскільки люди можуть об'єднати свої кошти, щоб видавати один одному позики.
Ще цього дня:
1113 - Побудовано Києво-Михайлівський Золотоверхий собор (зруйнований у 1934);
1660 - Слободищенський трактат - договір між гетьманом Юрієм Хмельницьким і Річчю Посполитою;
1702 - Битва під Бердичевом;
1912 - Держави-члени Балканської Ліги оголосили війну Османській імперії;
1927 - Відбувся II Всеукраїнський собор УАПЦ;
1967 - У Великій Британії опублікували Акт про аборт, який поклав початок легалізації в Західній Європі штучного переривання вагітності (вже узаконеного на той час у соціалістичних країнах);
1990 - У Києві на площі Жовтневої революції завершилося голодування студентів, які домоглися від Верховної Ради УРСР ухвалення постанови про виконання їхніх політичних вимог;
1990 - Офіційна дата виникнення бази IMDb (Internet Movie Database), найбільша у світі база даних і вебсайт про кінематограф.
Цього дня народилися:
210 років від дня народження Якова Федоровича Головацького (1814-1888), українського вченого, поета, мовознавця, історика, етнографа, фольклориста, бібліографа, священика, педагога, громадського діяча. Дата народження подана за ЄІУ, інтернет-ресурсами; за іншими даними народився 13.10.1814 р., 20.10.1814 р., 29.10.1814 р.;
110 років від дня народження Томи Лапичака (1914-1975), українського лікаря, публіциста, журналіста, громадсько-політичного діяча, діяча ОУН (США);
50 років від дня відкриття (1974) Національного музею історії України у Другій світовій війні. Меморіального комплексу (на той час - Український державний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр.).
Церковне свято:
День пам'яті святого пророка Осії
За церковним календарем настає день пророка Осії, який жив в Ізраїльському царстві за часів, що передують загибелі Ізраїлю. За переказами, Осія боровся проти ідолопоклонства і звертав серця євреїв до Бога. Говорили, що дружина пророка була розпусницею, зраджувала Осії та, врешті-решт, залишила його. Після цього він з іще більшим запалом став закликати ізраїльтян до покаяння та істинної віри. Осія стверджував, що Господь відвернеться від євреїв і покличе в царство язичників, які повірять у нього.
Суккот - Свято кущів
Єврейське свято кущів, Суккот, припадає на 15-й день нового року - 15 тишрея і триває 7 днів. Але святкування починаються ще напередодні - ввечері 14 тишрея. Це час, коли хлібороби, завершивши збирання врожаю, можуть відпочити до перших дощів.
Слово "сукка", що дало назву святу, перекладається як "намет", або "курінь", або "кущі" і символізує відмову від небезпечної ілюзії, що надійним дім робить дах. Безпека та надійність існування залежить зовсім від інших причин.
Заповіді перебувати в суккоті в усіх поколіннях давали безліч пояснень, наприклад, що, встановлюючи біля будинку курінь, євреї приєднуються до тих, хто сорок років поневірявся по пустелі й, прийшовши потім в Ерец-Ісраель, обробляв цю землю й радів плодам, які вона дарувала. Згідно з іншим тлумаченням, сенс заповіді в тому, щоб людина пам'ятала про бідність, навіть будучи багатою, і не загордилася.
Іменини: Олександр, Андрій, Антон, Дем'ян, Йосип, Леонтій.