Інтерфакс-Україна
00:59 18.10.2024

НБУ з 1 листопада почне вилучати з обігу 50 і 200 грн зразків 2003-2007 рр.

2 хв читати
НБУ з 1 листопада почне вилучати з обігу 50 і 200 грн зразків 2003-2007 рр.

Національний банк України (НБУ) з 1 листопада 2024 року почне поступову заміну банкнот номіналами 50 і 200 гривень зразків 2003-2007 років на сучасні банкноти аналогічних номіналів зразка 2014 року і наступних років випуску, повідомляється на сайті регулятора.

"Громадянам не потрібно їх спеціально обмінювати. Вони можуть без обмежень продовжувати розраховуватися банкнотами старого зразка, оскільки ті залишатимуться дійсними платіжними засобами", - уточнюється в прес-релізі.

Зокрема, Нацбанк припинить видавати вищезгадані банкноти банкам, інкасаторським компаніям і компаніям з обробки готівки, зі свого боку банки не видаватимуть із кас такі банкноти за всіма видами готівкових операцій клієнтам.

Банкноти 50 і 200 гривень старого зразка вилучатимуть і потім передаватимуть до НБУ для подальшого їхнього перерахування та утилізації.

Нацбанк зазначає, що це стане завершенням процесу заміни "старої" готівки на більш сучасну та захищену, з метою підвищення її якості.

"Як наслідок, банкнотно-монетний ряд гривні міститиме лише грошові знаки сучасного покоління. Це посилить якість і надійність готівкової національної валюти, що перебуває в обігу. Цей процес відбувається поступово і не створює незручностей для готівкових розрахунків, водночас приносить користь і державі, і банкам, і торговельним мережам, і громадянам", - резюмував центробанк.

Пресслужба НБУ нагадала, що наразі вже триває поступове вилучення з обігу і заміна банкнот 2003-2007 років номіналами 1 і 2 гривні - з 1 жовтня 2020 року; 5, 10, 20 і 100 гривень - з 1 січня 2023 року; а також 500 гривень - з 1 серпня 2024 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україну на перемовинах представлятимуть Гнатов, Умєров, представники МЗС і розвідки - Зеленський

Кабмін оновив операційний план реалізації держстратегії управління лісами

Чеська ініціатива "Подарунок для Путіна" переглядає плани щодо придбання ракети "Фламінго" - ЗМІ

Зеленський підписав указ про звільнення Єрмака з посади керівника Офісу президента

Зеленський знову закликав до єдності, бо іншого вибору немає та іншої України не буде

Зеленський доручив СБУ провести аналіз ситуації в правоохоронній системі та в регіонах

"Укренерго" обмежуватиме електрику в суботу в усіх регіонах на рівні останніх кількох днів – від 0,5 до 2,5 черг

Зеленський у суботу проведе консультації з тими, хто може очолити ОП

Єрмак написав заяву про відставку - Зеленський

Росіяни атакували Білозерську громаду, одна людина загинула – Херсонська ОВА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА