01:20 18.10.2024

Лозаннський заклик до дії з розмінування в Україні підписали 42 країни

2 хв читати
Лозаннський заклик до дії з розмінування в Україні підписали 42 країни

Підсумковий документ Другої щорічної конференції з питань протимінної діяльності в Україні (Ukraine Mine Action Conference, UMAC-2024) із зобов'язанням підтримки гуманітарного розмінування - Лозаннський заклик до дії - підписали 42 країни, йдеться в повідомленні Мінекономіки.

"У документі міститься заклик до задоволення потреб жертв і людей з обмеженими можливостями, а також до сприяння партнерству та інноваціям для підвищення ефективності протимінної діяльності", - зазначило Міністерство закордонних справ Швейцарії за підсумками першого дня конференції за участю 61 делегації.

Лозаннський заклик до дії охоплює, наприклад, швидке та безпечне відновлення сільськогосподарських територій, економічну та соціальну реінтеграцію жертв з обмеженими можливостями, сприяння міжнародному співробітництву між різними партнерами, що діють на місцях, та обмін досвідом і знаннями для сприяння інноваційним методам і технологіям, які підвищують ефективність протимінної діяльності на глобальному рівні.

Текст був представлений Швейцарією та Україною спільно з Хорватією, яка приймала першу конференцію з протимінної діяльності 2023 року в Загребі, і Японією, яка прийме конференцію 2025 року.

Лозаннський заклик до дії передбачає збереження гуманітарної протимінної діяльності в міжнародному порядку денному, сприяння сталому потенціалу України в протимінній діяльності та підтримку її у створенні відповідних управлінських, архітектурних і місцевих операційних і виробничих потужностей.

Крім того, документ закликає вивчити всі можливі альтернативи та інноваційні джерела й інструменти фінансування протимінної діяльності та розроблення такої структури, обмінюватися досвідом, передовою практикою та витягнутими уроками на глобальному рівні, на політичному та експертному рівнях.

"Ми поставили перед собою такі цілі: підвищити обізнаність про важливість гуманітарної протимінної діяльності в Україні та в усьому світі; стимулювати подальшу підтримку на основі Української стратегії протимінної діяльності, що забезпечує керівництво для поточного й майбутнього партнерства; продемонструвати інноваційні рішення, що зроблять розмінування безпечнішим та ефективнішим в усьому світі", - зазначила президентка Швейцарії Віола Амгерд.

За її словами, необхідно знайти інноваційні рішення, наприклад, об'єднавши використання штучного інтелекту, потужних дронів і роботів.

"Ресурси, які ми використовуємо для розмінування в Україні сьогодні, також є інвестиціями в покращення гуманітарного розмінування в усьому світі в майбутньому", - наголосила Амгерд.

"Цей документ - не просто ще одна декларація; це зобов'язання - заклик до колективних дій із відновлення безпеки, відновлення життя та сталого довгострокового відновлення", - заявив глава МЗС Швейцарії Ігнасіо Кассіс.

Він також висловив сподівання, що 2025 року в Японії партнери зможуть говорити і про розмінування, і про мир в Україні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА