06:45 18.10.2024

18 жовтня: Яке сьогодні свято, все про цей день

5 хв читати
18 жовтня: Яке сьогодні свято, все про цей день

ДЕНЬ 968 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 968 RUSSIAN AGRESSION

18 жовтня відзначають Європейський День боротьби з торгівлею людьми.

Ще сьогодні День краватки і Всесвітній день цукерок. У США - День Аляски, у Британії - День Рогатого Бога.

Православна церква вшановує пам'ять святого апостола і євангеліста Луки.

Європейський День боротьби з торгівлею людьми

Заснований 18 жовтня 2007 року Європейським Парламентом як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності про торгівлю людьми, особливо жінками та дітьми.

Цього дня в європейських країнах проводяться різноманітні заходи, мета яких - привернути увагу суспільства на проблему торгівлі людьми та на постраждалих від цієї незаконної діяльності. Вважається, що в усьому світі жертвами торгівлі людьми щорічно стають 25-27 мільйонів людей.

За даними ООН за минулий рік, у 148 країнах світу було виявлено та зареєстровано близько 50 000 жертв торгівлі людьми. Жінки становлять серед них 46 відсотків, дівчатка - 19. Сексуальна експлуатація залишається найпоширенішою формою експлуатації (50%), за якою слідує примусова праця (38%).

День краватки

Аксесуар чоловічого і жіночого гардероба має свою історію. Заведено вважати, що він увійшов у моду завдяки французькому королю Людовику XIII. Історики моди зазначають, однак і на той факт, що подібність краваток, які беруть свій початок від шийних хусток, була присутня і в культурі більш раннього періоду історії.

Так, шийні хустки можна побачити на фігурах воїнів теракотової армії в Китаї, а також на окремих скульптурних зображеннях римських воїнів.

Проте саме при дворі короля Людовика XIII шийні хустки увійшли в повсякденне життя як елемент моди. Сприяв цьому збіг обставин, пов'язаний із перебуванням у Парижі полку хорватських найманців. Саме вони носили шийні хустки як елемент форми, і саме від них французький король запозичив його, запровадивши в моду.

У французькій мові цей аксесуар отримав назву "cravat" (від французького слова "хорват") і схожим лишається в мовах багатьох європейських народів.

Увійшовши в моду у Франції, шийні хустки поступово стають популярними і в інших країнах Європи, і насамперед - в Англії. Тут носіння краватки було зведено в особливий ритуал. Почалися експерименти з довжиною, формою краватки. З'явилося безліч способів її зав'язування. Згодом шийна хустка, а згодом і краватка в сучасному розумінні цього слова, стали частиною і жіночої моди, набувши власних рис.

Саме ці три європейські країни: Хорватія, Франція та Англія, ставляться до Дня краватки з особливим трепетом. Однак Хорватія - насамперед. Тут День краватки відзначається щорічно, до того ж на національному рівні з 2003 року.

Всесвітній день цукерок

Є думка, що цукерки з'явилися ще в епоху Стародавнього Єгипту, а сталося це через збіг обставин, тобто з волі випадку, коли змішався вміст перекинутих посудин: горіхи, мед та інжир.

Варто зазначити, що люди давно помітили - солодкі продукти володіють якістю піднімати настрій і навіть бадьорість. Це стало причиною того, що шоколадні цукерки продавалися свого часу в аптеках. "Приготовлене, виготовлене" буквально означає слово "цукерка" в перекладі з латини. Аптекарі пропонували цукерки, як засіб від кашлю і нервових розладів.

Сьогодні дослідники стверджують про вироблення так званих гормонів щастя в процесі вживання шоколаду. Тож введений в обіг саме аптекарями термін "цукерка" вже пізніше став позначати один із видів кондитерської продукції.

Ще цього дня:

1918 - У Львові на зборах українських депутатів австрійської Державної Ради та членів Палати Господ, українських членів галицького та буковинського сеймів було утворено Українську Національну Раду, яка очолила український національний рух в Австро-Угорській імперії;

1918 - Проголошено Чехословацьку Республіку;

1922 - Консорціум заснував Британську радіомовну компанію, для створення загальнонаціональної мережі радіопередавачів для національного мовлення в Британії;

1955 - Запущено в дію Каховську ГЕС;

1968 - Олімпійський комітет США тимчасово відсторонює Томмі Сміта і Джона Карлоса через те, що вони на літніх Олімпійських іграх 1968 року в Мехіко під час церемонії нагородження і виконання американського гімну підняли стиснуті кулаки в рукавичках на знак протесту проти расизму в США;

1989 - Було запущено американський "Спейс Шаттл-34 Атлантіс-5" (запуск космічного апарату Галілео);

1991 - Азербайджан проголошує незалежність від СРСР;

1994 - Верховна Рада України скасувала заборону Компартії;

1995 - Україна вступила до Ради Європи.

Цього дня народилися:

160 років від дня народження Сергія Павловича Шелухіна (1864-1938), українського вченого, історика, правознавця, дипломата, громадсько-політичного та державного діяча, педагога (Чехія). Дату народження подано за Шевченківською енциклопедією, даними Українського національного біографічного архіву, Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України, інтернет-ресурсами; за іншими даними народився 19.10.1864 р.;

110 років від дня народження Степана Стебельського (1914-1949), українського мемуариста, діяча ОУН, командира УПА (Чехія);

110 років від дня народження Дмитра Яремчука (1914-2010), українського публіциста, громадсько-політичного діяча, члена ОУН (Канада).

Церковне свято:

За переказами, Лука був сирійським лікарем, з Антіохії, який супроводжував апостола Павла і розповідав про Ісуса на східному узбережжі Середземномор'я, від Антіохії до Цезарії.

Євангеліст Лука усе життя жив без майна, його годували й одягали громади. Приблизно у 70 років його покликали до громад апостола Павла в Греції, щоб більше дізнатися від нього про Христа. Там він і помер у віці 84 років.

Головною особливістю Євангелія від Луки є те, що воно написане як біографія. Водночас Лука зазначає, що Ісус походить від Бога, бо в грецьких біографіях древніх мужів неодмінно згадується походження від якогось бога.

В Одкровенні Івана Богослова написано про чотирьох тварин, які перебувають біля трону Бога на небесах і безперестанку вихваляють Господа. Ці тварини схожі на лева, бика, орла, а в четвертої обличчя як у людини. Відповідно до цього кожен із чотирьох Євангелістів отримав у християнській традиції свій символ, який часто зображують на картинах. Символ Луки - телець.

День євангеліста Луки, також як і трьох інших авторів Євангелія, відзначають у Православній і Римо-католицькій, а також у деяких протестантських Церквах.

Іменини: Андрій, Гавриїл, Давид, Йосип, Лука, Микола, Семен, Сергій, Федір, Єлизавета, Злата.

 

 

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

США готують пакет допомоги Україні на 988 мільйонів доларів, включаючи ракети та безпілотники

Зеленський, Трамп та Макрон домовилися продовжувати спільну роботу та підтримувати зв'язок

Скандальне призначення Бикова завершилося звільненням - Мінкульт

Держоператор тилу за рік уклав контракти на 75 млрд грн, заощадивши понад 17 млрд

Атака у Запоріжжі демонструє ризик для населення від "планерних авіабомб" - місія ООН з прав людини

Макрон закликав Зеленського і Трампа до продовження зусиль задля миру

Церемонія відкриття Нотр-Даму почалася в Парижі, Зеленський сидить у першому ряду

Відключення е/е для населення в неділю будуть лише з 14 до 18 однією чергою

Зеленський, Трамп і Макрон домовилися продовжувати спільну роботу і підтримувати зв'язок

Тристороння зустріч Зеленського з Макроном і Трампом завершилася

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА