Інтерфакс-Україна
18:58 23.10.2024

Високий відсоток прокурорів з інвалідністю виявлено в Черкаській та Хмельницькій областях - Офіс генпрокурора

2 хв читати
Високий відсоток прокурорів з інвалідністю виявлено в Черкаській та Хмельницькій областях - Офіс генпрокурора

Офіс генерального прокурора продовжує службове розслідування за фактами можливих зловживань прокурорів під час отримання групи інвалідності.

"Перевірка охоплює всі регіони, спецпрокуратури та центральний апарат. Досліджуються як питання, пов’язані з набуттям прокурорами статусу особи з інвалідністю, так і отримання пенсійних виплат за рішенням суду", - повідомляє пресслужба Офісу прокурора в телеграм-каналі.

Також за цими фактами розслідується кримінальне провадження за ч. 4 ст. 27, ч. 2 ст. 358, ч. 4 ст. 358, ч. 3 ст. 369 КК України. Досудове розслідування здійснює ГСУ Державного бюро розслідувань за процесуального керівництва Генеральної інспекції Офісу генпрокурора.

За попередніми даними службового розслідування, високий відсоток прокурорів, які мають статус особи з інвалідністю, виявлено у двох областях: Черкаській та Хмельницькій.

Згідно з опрацьованою на цей момент інформацією, у Черкаській області 60 прокурорів органів прокуратури мають статус особи з інвалідністю. Це становить 27,4% від загальної кількості прокурорів, які там працюють. 59 із них отримали його до повномасштабного вторгнення.

У Хмельницькій області такий статус має 61 прокурор або 29,8% від загальної кількості. 50 отримали групи інвалідності до повномасштабного вторгнення.

"У решті прокуратур та в Офісі генерального прокурора цей показник не перевищує 10%. Зокрема, у 18 прокуратурах частка прокурорів, які мають групи інвалідності, менша за 5% від загальної чисельності, ще у 11 прокуратурах - від 5 до 10%. В Офісі генерального прокурора 22 прокурори мають статус особи з інвалідністю. Це 2,5% від загальної чисельності прокурорів, які працюють у центральному апараті", - зазначено в повідомленні.

За кожним із виявлених фактів буде проведено ретельну перевірку та надано оцінку і у межах службового розслідування, і в межах кримінального провадження.

Як зазначається, за виявленими фактами також розслідується кримінальне провадження за ч. 4 ст. 27, ч. 2 ст. 358, ч. 4 ст. 358, ч. 3 ст. 369 (підроблення документів, надання неправомірної вигоди службовій особі) Кримінального кодексу України. Досудове розслідування здійснює ГСУ Державного бюро розслідувань за процесуального керівництва Генеральної інспекції Офісу генпрокурора.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Росіяни атакували Нікополь, постраждали 12 людей, в тому числі підліток

Друга декада квітня в Україні розпочнеться мокрим снігом, місцями з дощем, вночі заморозки

Шмигаль обговорив з фон дер Ляєн важливість якнайшвидшого відкриття переговорних Кластерів про вступ України в ЄС

Усі школи Запорізької області підʼєднуються до "Мрії"

Українська парламентська делегація працює у США

Міністр оборони США візьме участь у зустрічі "Рамштайну" у форматі відеодзвінка

Петиція до Кабміну про збереження шкільної мережі набрала 25 тис. голосів

Міноборони роз'яснило, як відбувається безоплатне правове забезпечення військовополонених та звільнених із полону

США і Росія обмінялися двома ув'язненими, американка Кареліна вже летить до США

ДБР викрило керівників "Укрпрофтуру" та Федерації профспілок на схемі привласнення держмайна

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА