Інтерфакс-Україна
18:58 23.10.2024

Високий відсоток прокурорів з інвалідністю виявлено в Черкаській та Хмельницькій областях - Офіс генпрокурора

2 хв читати
Високий відсоток прокурорів з інвалідністю виявлено в Черкаській та Хмельницькій областях - Офіс генпрокурора

Офіс генерального прокурора продовжує службове розслідування за фактами можливих зловживань прокурорів під час отримання групи інвалідності.

"Перевірка охоплює всі регіони, спецпрокуратури та центральний апарат. Досліджуються як питання, пов’язані з набуттям прокурорами статусу особи з інвалідністю, так і отримання пенсійних виплат за рішенням суду", - повідомляє пресслужба Офісу прокурора в телеграм-каналі.

Також за цими фактами розслідується кримінальне провадження за ч. 4 ст. 27, ч. 2 ст. 358, ч. 4 ст. 358, ч. 3 ст. 369 КК України. Досудове розслідування здійснює ГСУ Державного бюро розслідувань за процесуального керівництва Генеральної інспекції Офісу генпрокурора.

За попередніми даними службового розслідування, високий відсоток прокурорів, які мають статус особи з інвалідністю, виявлено у двох областях: Черкаській та Хмельницькій.

Згідно з опрацьованою на цей момент інформацією, у Черкаській області 60 прокурорів органів прокуратури мають статус особи з інвалідністю. Це становить 27,4% від загальної кількості прокурорів, які там працюють. 59 із них отримали його до повномасштабного вторгнення.

У Хмельницькій області такий статус має 61 прокурор або 29,8% від загальної кількості. 50 отримали групи інвалідності до повномасштабного вторгнення.

"У решті прокуратур та в Офісі генерального прокурора цей показник не перевищує 10%. Зокрема, у 18 прокуратурах частка прокурорів, які мають групи інвалідності, менша за 5% від загальної чисельності, ще у 11 прокуратурах - від 5 до 10%. В Офісі генерального прокурора 22 прокурори мають статус особи з інвалідністю. Це 2,5% від загальної чисельності прокурорів, які працюють у центральному апараті", - зазначено в повідомленні.

За кожним із виявлених фактів буде проведено ретельну перевірку та надано оцінку і у межах службового розслідування, і в межах кримінального провадження.

Як зазначається, за виявленими фактами також розслідується кримінальне провадження за ч. 4 ст. 27, ч. 2 ст. 358, ч. 4 ст. 358, ч. 3 ст. 369 (підроблення документів, надання неправомірної вигоди службовій особі) Кримінального кодексу України. Досудове розслідування здійснює ГСУ Державного бюро розслідувань за процесуального керівництва Генеральної інспекції Офісу генпрокурора.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

До 17 зросла кількість жертв російської атаки на Дніпропетровщину, 200 постраждали

Духовна семінарія ПЦУ пошкоджена внаслідок обстрілу РФ в Дніпропетровській області – Епіфаній

Глава ЄК вважає, що ЄС здатний зробити важливий військовий внесок у європейське стримування

Єрмак з саміту НАТО: Атмосфера така, що є чітке розуміння - Росія є загрозою, питання якої необхідно вирішити

Данія виділила 500 млн крон для запуску українського оборонного виробництва на своїй території - Умєров

Для завершення війни потрібна максимальна ізоляція РФ і обмеження ціни на нафту в $30 за барель – Зеленський

Зеленсьий в парламенті Нідерландів наголосив на важливості оборонної солідарності, щоб ніхто не мав справу з РФ наодинці

Мовний омбудсмен: рішення РФ про заборону вивчення української в школах на ТОТ - це черговий прояв політики лінгвоциду

До 15 зросла кількість загиблих у Дніпрі, 174 постраждали

До лікарів звернулися 10 пасажирів потягу "Одеса-Запоріжжя", пошкодженого ударом РФ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА