Інтерфакс-Україна
18:58 23.10.2024

Високий відсоток прокурорів з інвалідністю виявлено в Черкаській та Хмельницькій областях - Офіс генпрокурора

2 хв читати
Високий відсоток прокурорів з інвалідністю виявлено в Черкаській та Хмельницькій областях - Офіс генпрокурора

Офіс генерального прокурора продовжує службове розслідування за фактами можливих зловживань прокурорів під час отримання групи інвалідності.

"Перевірка охоплює всі регіони, спецпрокуратури та центральний апарат. Досліджуються як питання, пов’язані з набуттям прокурорами статусу особи з інвалідністю, так і отримання пенсійних виплат за рішенням суду", - повідомляє пресслужба Офісу прокурора в телеграм-каналі.

Також за цими фактами розслідується кримінальне провадження за ч. 4 ст. 27, ч. 2 ст. 358, ч. 4 ст. 358, ч. 3 ст. 369 КК України. Досудове розслідування здійснює ГСУ Державного бюро розслідувань за процесуального керівництва Генеральної інспекції Офісу генпрокурора.

За попередніми даними службового розслідування, високий відсоток прокурорів, які мають статус особи з інвалідністю, виявлено у двох областях: Черкаській та Хмельницькій.

Згідно з опрацьованою на цей момент інформацією, у Черкаській області 60 прокурорів органів прокуратури мають статус особи з інвалідністю. Це становить 27,4% від загальної кількості прокурорів, які там працюють. 59 із них отримали його до повномасштабного вторгнення.

У Хмельницькій області такий статус має 61 прокурор або 29,8% від загальної кількості. 50 отримали групи інвалідності до повномасштабного вторгнення.

"У решті прокуратур та в Офісі генерального прокурора цей показник не перевищує 10%. Зокрема, у 18 прокуратурах частка прокурорів, які мають групи інвалідності, менша за 5% від загальної чисельності, ще у 11 прокуратурах - від 5 до 10%. В Офісі генерального прокурора 22 прокурори мають статус особи з інвалідністю. Це 2,5% від загальної чисельності прокурорів, які працюють у центральному апараті", - зазначено в повідомленні.

За кожним із виявлених фактів буде проведено ретельну перевірку та надано оцінку і у межах службового розслідування, і в межах кримінального провадження.

Як зазначається, за виявленими фактами також розслідується кримінальне провадження за ч. 4 ст. 27, ч. 2 ст. 358, ч. 4 ст. 358, ч. 3 ст. 369 (підроблення документів, надання неправомірної вигоди службовій особі) Кримінального кодексу України. Досудове розслідування здійснює ГСУ Державного бюро розслідувань за процесуального керівництва Генеральної інспекції Офісу генпрокурора.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

В ОП не розглядають зниження мобілізаційного віку до 18 років – радник Зеленського

Зеленський у парламенті Чехії обговорив необхідність повного й безумовного припинення вогню на 30 днів і додаткового тиску на Росію

Повітряні сили уразили пункт управління ворожими БпЛА на Курщині – Генштаб ЗСУ

У всіх бойових бригадах введені штатні посади за напрямком служб супроводу, відповідні фахівці з'являться й у ТЦК - Генштаб

В Оболонському районі Києва через атаку 4 травня пошкоджено 18 будівель, зокрема 2 дитсадки, всі постраждалі отримають допомогу від міста - мер

Компенсацію оренди житла отримали 59 киян, постраждалих від обстрілу 24 квітня – Кличко

Усі 133 кардинали, які візьмуть участь у конклаві, прибули в Рим

Жителів Білопілля та Ворожби закликають терміново евакуюватися

Верховний Суд підтвердив відсутність належної ліцензії для діяльності УТБ "Контрактовий дім УМВБ"

П'ятьох ділків затримано у різних регіонах України за спробу продати "трофейну" зброю - СБУ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА