Олена Зеленська подякувала владі Португалії за визнання Голодомору та підтримку справедливості, зокрема історичної
Перша леді України Олена Зеленська під час візиту до Португалії взяла участь у відкритті в Лісабоні меморіальної дошки жертвам Голодомору в Україні 1932-1933 років, повідомляє прес-служба Офісу президента України в середу ввечері.
"Обидві наші країни прожили дуже важке ХХ століття, боролися проти диктатур і свавілля. І зараз Україна змушена оборонятися вже проти реваншизму і зазіхань тієї самої імперії, яка влаштувала Голодомор. Уже правнуки тих, хто пережив штучний голод, мають рятувати своє життя від російських ракет", - сказала вона.
Зазначається, що парламент Португалії визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу ще 2017 року. Перша леді подякувала за засудження злочинів і підтримку справедливості, зокрема історичної.
Крім того, Олена Зеленська була присутня на відкритті колекції українських книжок у муніципальній бібліотеці міста Кашкайш.
"Рада бути тут з оптимістичної нагоди - відкриття книжкової колекції, яка розширить знання про Україну та об'єднає правдою наші країни. Вірю, що культура сильніша за руйнування, а ми сильніші разом із нею", - сказала вона.
Відкриття стало можливим завдяки спільним зусиллям Посольства України в Португалії, української громади, Українського інституту та офісу Кримської платформи. Наразі створено вже 200 таких поличок у 50 країнах Європи, Азії та Америки.
Перша леді подякувала за появу полиці також меру міста Карлушу Каррейрашу, який послідовно підтримує Україну, зокрема притулок українців від самого початку повномасштабного російського вторгнення. Крім того, місто Кашкайш надає гуманітарну підтримку та фінансову допомогу для відновлення освітньої інфраструктури Бучі та Ірпеня.
"Зокрема, виділені 500 тисяч євро Буча спрямувала на реконструкцію ліцею та початкової школи. Обидва заклади сьогодні працюють офлайн і забезпечують освітній процес для сотень дітей", - розповіла дружина президента.