Інтерфакс-Україна
18:51 24.10.2024

Монголія, відмовившись заарештувати Путіна, не співпрацювала з МКС, питання розглянуть на Асамблеї держав-учасниць

2 хв читати
Монголія, відмовившись заарештувати Путіна, не співпрацювала з МКС, питання розглянуть на Асамблеї держав-учасниць

Палата попереднього провадження II Міжнародного кримінального суду (МКС) дійшла висновку, що Монголія не співпрацювала під час арешту і видачі Володимира Путіна, і передала питання на розгляд Асамблеї держав-учасниць Римського статуту, повідомляється на сайті МКС у четвер.

"Сьогодні, 24 жовтня 2024 року, Палата попереднього провадження II Міжнародного кримінального суду дійшла висновку, що, не заарештувавши пана Путіна, коли він перебував на її території, та не видавши його Суду, Монголія не виконала прохання Суду про співпрацю всупереч положенням Римського статуту", - ідеться в повідомленні.

У МКС інформують, що, отже, Монголія завадила МКС здійснювати свої функції та повноваження.

"Зважаючи на серйозність відмови Монголії співпрацювати з Судом, Палата визнала за необхідне передати питання на Асамблею держав-учасниць", - зазначено в повідомленні.

Також у МКС зазначають: "Палата підтвердила, що "особистий імунітет, включно з імунітетом глав держав, не може бути оскаржений у МКС, і відмова від нього не потрібна". "Держави-учасниці й ті, хто визнає юрисдикцію Суду, зобов'язані заарештовувати та видавати осіб, які підпадають під дію ордерів МКС, незалежно від їхнього офіційного становища або громадянства".

У Суді зазначили, що МКС діє незалежно від участі держав, займаючись серйозними міжнародними злочинами.

"Згідно зі статтею 86 Римського статуту, всі держави-учасниці мають повною мірою співпрацювати з Судом для підтримки його мандата. Палата також нагадала, що Суд виконує функції, які відповідають загальним інтересам міжнародного співтовариства, здійснюючи юрисдикцію щодо найсерйозніших міжнародних злочинів, які містять у собі серйозні порушення основоположних норм міжнародного права", - зазначається в повідомленні.

Раніше речник МКС Фаді ель-Абдалла в інтерв'ю українським журналістам повідомив, що судді Міжнародного кримінального суду (МКС) ще не оприлюднили результати судового розгляду у зв'язку з відмовою Монголії як держави-підписанта Римського статуту заарештувати Володимира Путіна.

Уточнюючи, якими можуть бути варіанти рішення суддів МКС, речник суду наголосив, що може сказати загалом, безвідносно до Монголії.

За його словами, судді можуть вирішити, що була співпраця або що її не було і немає необхідності вживати будь-які дії щодо цього.

І третій можливий теоретичний варіант, як зазначив речник, - відсутність співпраці та ухвалення рішення про доцільні дії Асамблеєю держав-учасниць.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Нацполіція провела понад 940 обшуків для боротьби з незаконним обігом зброї: вилучено сотні одиниць зброї та десятки кілограмів вибухівки

У Києві висадили дерева на честь загиблих українських медійників – КМДА

Енергетиків ДТЕК атакував FPV-дрон у Дніпропетровській області, обійшлося без постраждалих

Викрито привласнення понад 64 млн грн на закупівлях техніки для ЗСУ – ДБР

Україна на G7 має намір обговорювати питання використання заморожених активів РФ, санкції та обмеження цін на нафту - Зеленський

РФ пропонувала Україні міняти вивезених українських дітей на російських військовополонених – Зеленський

Зеленський має намір обговорити з Трампом купівлю оборонного пакету

З окупованої території в Україну повернулись 15-річний хлопець з мамою – Зарівна

Україна в 2026р. перейде на нові європейські правила у ветеринарній медицині - Держпродспоживслужба

Глава МВС України: РФ навмисно ускладнює процес ідентифікації тіл загиблих

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА