Українськими експертами вже зафіксовано понад 5800 випадків завдання прямої шкоди довкіллю через російську агресію
Українськими експертами вже зафіксовано понад 5800 випадків заподіяння через війну прямої шкоди навколишньому середовищу, які лише за попередніми оцінками заподіяли шкоди на близько $60 млрд, зазначили в Міністерстві закордонних справ України.
"Українські експерти зафіксували понад 5800 випадків нанесення прямої шкоди навколишньому середовищу, які лише за попередніми оцінками заподіяли шкоди на близько 60 мільярдів доларів США", - сказав заступник міністра закордонних справ України Євген Перебийніс на брифінгу МЗС і Програми ООН із довкілля (ЮНЕП) про вплив війни на навколишнє середовище України.
Заступник міністра зазначив, що війська окупантів зруйнували або пошкодили понад 200 тисяч інфраструктурних об'єктів в Україні.
"Це призвело до збільшення рівня викидів СО2 в атмосферу майже на 50%, до 150 мільйонів тонн або 11 мільярдів доларів США в грошовому еквіваленті", - додав він.
Особливу увагу він привернув до підриву дамби Каховської ГЕС російськими агресорами, внаслідок чого відбулося масштабне затоплення земель у близько 80 населених пунктах, де проживало понад 16 тисяч осіб.
Лише за попередніми оцінками загальна сума збитків склала понад 2 мільярди доларів США.
"Підрив дамби також серйозно вплинув на потенціал аграрного сектора регіону. Близько 1,5 мільйона гектарів сільськогосподарських земель не зможуть використовуватися за призначенням найближчими роками", - наголосили в МЗС, додавши, що в зоні лиха опинилися щонайменше чотири національні парки, біосферний заповідник та інші території.
Перебийніс зазначив, що безпрецедентні негативні наслідки агресивної війни РФ проти України для природних екосистем виходять далеко за межі України, тому питання екологічної безпеки перебуває серед важливих пріоритетів, над якими працює українська сторона в межах імплементації Формули миру президента України Володимира Зеленського.