Інтерфакс-Україна
16:53 01.11.2024

Кабмін схвалив реалізацію у школах експериментального проєкту з посилення безпеки освітнього середовища

2 хв читати
Кабмін схвалив реалізацію у школах експериментального проєкту з посилення безпеки освітнього середовища

Кабінет Міністрів України схвалив реалізацію в школах експериментального проєкту з посилення безпеки освітнього середовища.

Як повідомив представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук у телеграм-каналі, відповідне рішення ухвалено на засіданні уряду в п'ятницю.

Зокрема, схвалено пропозицію Міністерства освіти і науки щодо реалізації в період воєнного стану, але не довше ніж протягом двох років, експериментального проєкту з посилення безпечності освітнього середовища в закладах загальної середньої освіти в умовах правового режиму воєнного стану.

Зазначається, що координатором експериментального проєкту є Міносвіти, а учасниками - Міністерство внутрішніх справ, Державна служба з надзвичайних ситуацій (ДСНС), Національна поліція, обласна, Київська міська військова адміністрація, органи місцевого самоврядування та заклади загальної середньої освіти, в яких навчається понад 200 здобувачів освіти та організовано освітній процес за очною або змішаною формою. Передбачено забезпечення закладів освіти, які визначено для участі в експериментальному проєкті, фізичною охороною, освітленням, встановлення пропускного режиму на територію закладів освіти з метою недопущення проникнення на його територію (приміщення) сторонніх осіб або пронесення небезпечних речовин, заборонених до обігу предметів.

Згідно з повідомленням Міносвіти, метою реалізації проєкту є створення безпечних умов у школах, а саме: запровадження інституту інспекторів служби освітньої безпеки Національної поліції, пропускного режиму для захисту від сторонніх осіб або пронесення небезпечних речовин, безпеки дорожнього руху на прилеглій території (зокрема, обладнання пішохідних переходів освітленням) і низки інших заходів, що стосуються фізичної безпеки дітей і персоналу шкіл.

Зазначається, що одним з основних кроків є забезпечення всіх учасників освітнього процесу укриттями.

"За навчальними закладами, які беруть участь в експерименті, закріплюють поліцейських підрозділів служби освітньої безпеки (СОБ). Наразі в українських школах понад 940 інспекторів СОБ. Вони працюють у навчальних закладах, які добровільно долучилися до проєкту. Очікується, що до кінця 2024 року поліцейськими СОБ буде охоплено 2000 закладів загальної середньої освіти", - йдеться в повідомленні.

У відомстві додали, що участь шкіл в експериментальному проєкті не обов'язкова, а рішення приєднатися самостійно ухвалюють засновники шкіл, а їхній перелік узгоджують Міносвіти та МВС.

Так, у 2024-2025 році максимальна кількість шкіл, які можуть приєднатися, - 2 тис., у 2025-2026 роках - 3 тис.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Американський план українського врегулювання не передбачає гарантій безпеки з боку США - ЗМІ

Консультації США та Ірану щодо атома проходять у Римі - ЗМІ

Поліція Києва затримала чотирьох нападників на військового у київському Гідропарку, їм готується підозра

ЄС відклав покарання Apple та Meta перед початком торговельних переговорів з США – ЗМІ

РФ докладає величезних зусиль, щоб вплинути на результати виборів у Молдові та використати її проти України – Санду

Raiffeisen Business Online попередив про технічні роботи з вечора суботи

Пожежа пошкодила споруди українського етнографічного музею на схід від Едмонтона в Канаді – ЗМІ

В Київській області через спалювання сухої трави загинули двоє людей

Найближчі дні в Україні будуть теплими, майже без опадів

Генштаб показує на незначне скорочення площі контролю ЗСУ в Курській області, у DeepState без змін

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА