Інтерфакс-Україна
16:53 01.11.2024

Кабмін схвалив реалізацію у школах експериментального проєкту з посилення безпеки освітнього середовища

2 хв читати
Кабмін схвалив реалізацію у школах експериментального проєкту з посилення безпеки освітнього середовища

Кабінет Міністрів України схвалив реалізацію в школах експериментального проєкту з посилення безпеки освітнього середовища.

Як повідомив представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук у телеграм-каналі, відповідне рішення ухвалено на засіданні уряду в п'ятницю.

Зокрема, схвалено пропозицію Міністерства освіти і науки щодо реалізації в період воєнного стану, але не довше ніж протягом двох років, експериментального проєкту з посилення безпечності освітнього середовища в закладах загальної середньої освіти в умовах правового режиму воєнного стану.

Зазначається, що координатором експериментального проєкту є Міносвіти, а учасниками - Міністерство внутрішніх справ, Державна служба з надзвичайних ситуацій (ДСНС), Національна поліція, обласна, Київська міська військова адміністрація, органи місцевого самоврядування та заклади загальної середньої освіти, в яких навчається понад 200 здобувачів освіти та організовано освітній процес за очною або змішаною формою. Передбачено забезпечення закладів освіти, які визначено для участі в експериментальному проєкті, фізичною охороною, освітленням, встановлення пропускного режиму на територію закладів освіти з метою недопущення проникнення на його територію (приміщення) сторонніх осіб або пронесення небезпечних речовин, заборонених до обігу предметів.

Згідно з повідомленням Міносвіти, метою реалізації проєкту є створення безпечних умов у школах, а саме: запровадження інституту інспекторів служби освітньої безпеки Національної поліції, пропускного режиму для захисту від сторонніх осіб або пронесення небезпечних речовин, безпеки дорожнього руху на прилеглій території (зокрема, обладнання пішохідних переходів освітленням) і низки інших заходів, що стосуються фізичної безпеки дітей і персоналу шкіл.

Зазначається, що одним з основних кроків є забезпечення всіх учасників освітнього процесу укриттями.

"За навчальними закладами, які беруть участь в експерименті, закріплюють поліцейських підрозділів служби освітньої безпеки (СОБ). Наразі в українських школах понад 940 інспекторів СОБ. Вони працюють у навчальних закладах, які добровільно долучилися до проєкту. Очікується, що до кінця 2024 року поліцейськими СОБ буде охоплено 2000 закладів загальної середньої освіти", - йдеться в повідомленні.

У відомстві додали, що участь шкіл в експериментальному проєкті не обов'язкова, а рішення приєднатися самостійно ухвалюють засновники шкіл, а їхній перелік узгоджують Міносвіти та МВС.

Так, у 2024-2025 році максимальна кількість шкіл, які можуть приєднатися, - 2 тис., у 2025-2026 роках - 3 тис.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Президент Трамп висловив роздратування на адресу радника з нацбезпеки Волтца через витік інформації з чату в Signal та труднощі на спеціальних виборах в Конгресі – ЗМІ

Чеська ініціатива з постачання боєприпасів Україні у 2025 році може дорівнятися до рівня 2024 року - Прем’єр-міністр Чехії

Унаслідок атаки БПЛА на Полтавщину пошкоджено складські приміщення - заступник начальника Полтавської ОВА

США дозволили ще шість тижнів документувати Conflict Observatory депортацію українських дітей – ЗМІ

Короля Великобританії було госпіталізовано через побічні ефекти лікування раку – ЗМІ

Радник президента України закликав Путіна "задіяти мозок", щоб усвідомити шляхи до миру

МАГАТЕ запросила доступ для перевірки інформації про пошкодження дизельного резервуара на ЗАЕС

Французькі прокурори запросили сім років в'язниці для Саркозі у справі про незаконне фінансування передвиборчої кампанії

Українська делегація провела низку зустрічей у Великій Британії в межах ініціативи Bring Kids Back UA

В Києві через аварію на кабельних лініях без світла залишається 73 будинки - ДТЕК

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА